Американец кој добил 6 пати на лотарија ја открива тајната на обложувањето

 Американец кој добил 6 пати на лотарија ја открива тајната на обложувањето

Michael Johnson

лотариите се игри на среќа, генерално со мали шанси за добивка. Сепак, оваа изјава не одговара на сите. Тоа е затоа што еден Американец веќе освоил повеќе од 12 милиони R$ правејќи ваков тип на облог. Така е: повеќе од 12 милиони R$!

Дали сакате да знаете што прави тој за да ги избере среќните броеви ? Проверете го подолу.

Знајте ја тајната на Американецот

Жителот на Соединетите Американски Држави рече дека го слушал своето срце денот кога решил да се обложи на лотаријата користејќи низа од броеви кои веќе биле се чуваат во вашата глава. Еден убав ден, тој реши да го чуе своето срце и да купи шест билети, но на сите да ги отсвири истите десетици.

Исто така види: Заедничка мирта: знајте ги главните карактеристики и како да се засади

Рејмонд Робертс ја погоди токму секвенцата и доби награда од 390.000 УСД за секоја од Билети. Вкупно, имало повеќе од 2,3 милиони американски долари во наградите , нешто околу 12 милиони R$ во Бразил.

Според локалниот печат, Робертс изјавил дека внимателно избраните бројки се комбинации на родендени на важни луѓе во вашиот живот. Без постојаноста во повторувањето на истиот облог, тој немаше да го освои своето богатство. Затоа, среќникот ја припишува победата на неговата упорност.

Техниката на избор на броеви врз основа на родендени или важни датуми нема научна основа и не ги зголемува шансите за победа, туку е секогаш присутна во стратегиите на многу обложувачи.Единствениот начин да се зголеми веројатноста за добивка е да купите повеќе билети, но ова исто така ја зголемува цената на играта.

Исто така види: Владината програма им гарантира на младите половина прием на кино сесиите низ земјата

Совети за играње на лотарија

Изберете лотарија

Достапни се неколку видови лотарии, па изберете ја онаа што ви се допаѓа и се чувствувате удобно да играте.

Изберете ги вашите броеви

Некои луѓе избираат броеви врз основа на родендени или важни датуми, додека други користат десетки случајно. Имајте на ум дека не постои докажана техника кога станува збор за воспоставување на вашата стратегија.

Направете група

Да се ​​соберат пријателите или семејството за да купат билети за лотарија може да биде добар начин за поделени трошоци и зголемете ги шансите за победа. Најдобар совет е да се коцкате одговорно и никогаш да не трошите повеќе отколку што можете да си дозволите да изгубите.

Michael Johnson

Џереми Круз е искусен финансиски експерт со длабоко разбирање на бразилскиот и светскиот пазар. Со повеќе од две децении искуство во индустријата, Џереми има импресивно досие за анализа на трендовите на пазарот и обезбедување вредни сознанија за инвеститорите и за професионалците.Откако магистрирал финансии на реномиран универзитет, Џереми започнал успешна кариера во инвестициското банкарство, каде што ги усовршил своите вештини во анализа на сложени финансиски податоци и развивање инвестициски стратегии. Неговата вродена способност да ги предвидува движењата на пазарот и да ги идентификува профитабилните можности го наведе да биде препознаен како доверлив советник меѓу неговите врсници.Со страст за споделување на своето знаење и експертиза, Џереми го започна својот блог, Останете во тек со сите информации за бразилскиот и глобалниот финансиски пазар, за да им обезбеди на читателите ажурирана и остроумна содржина. Преку својот блог, тој има за цел да ги поттикне читателите со информациите што им се потребни за да донесат информирани финансиски одлуки.Експертизата на Џереми се протега надвор од блогирањето. Тој е поканет како гостин говорник на бројни индустриски конференции и семинари каде што ги споделува своите инвестициски стратегии и согледувања. Комбинацијата на неговото практично искуство и техничката експертиза го прави баран говорник меѓу инвестициските професионалци и аспирантите инвеститори.Покрај неговата работа вофинансиската индустрија, Џереми е страствен патник со голем интерес за истражување на различни култури. Оваа глобална перспектива му овозможува да ја разбере меѓусебната поврзаност на финансиските пазари и да обезбеди единствени увиди за тоа како глобалните настани влијаат на можностите за инвестирање.Без разлика дали сте искусен инвеститор или некој што сака да ги разбере сложеноста на финансиските пазари, блогот на Џереми Круз обезбедува богато знаење и непроценливи совети. Останете во тек со неговиот блог за да стекнете темелно разбирање за бразилскиот и глобалниот финансиски пазар и останете еден чекор понапред во вашето финансиско патување.