Дали имате нерви да пеете за чипс? Потоа погледнете ја оваа промоција на Мекдоналдс!

 Дали имате нерви да пеете за чипс? Потоа погледнете ја оваа промоција на Мекдоналдс!

Michael Johnson

Дали се осмелувате да пеете во McDonald's drive-thru за бесплатен помфрит? Ако е така, ова е вашата шанса да го покажете вашиот талент за овие вкусни чипсови. Промоцијата „Singing on the Drive“ е дел од потрошувачката недела на брза храна и трае до 26 март.

Исто така види: Растение дух: дознајте повеќе за овој сочен и како да се грижите за растението

Клиентите кои имаат gogó ќе можат да освојат просек од чипс кога нарачуваат Биг Мек, пијалок и помфрит на возењето на ресторанот. За да го добиете вашиот помфрит за промоцијата, само презентирајте го купонот што е достапен во апликацијата Мекдоналдс.

Бидејќи промоцијата ќе трае до 26-ти овој месец, имате уште многу време да учествувате и да гарантирате дополнителен медиум помфрит цел ден. Но, вреди само да се пее. Сепак, кампањата е ограничена на нарачки направени само на возење и на места што учествуваат.

Недела на потрошувачите

Секоја компанија има своја промоција за да има корист лојални клиенти и привлекување нови. Ова беше избор на Мекдоналдс и тоа на многу креативен и забавен начин. Брендот ја покани и инфлуенсерката Мари Гонзалес да покаже како функционира играта.

Исто така види: Дали имате нерви да пеете за чипс? Потоа погледнете ја оваа промоција на Мекдоналдс!

Мари учествуваше во изданието на Големиот брат Бразил (BBB) ​​за 2020 година. Таму, таа отпеа песна од пејачката Џоелма која стана мем на социјалните мрежи поради тоа што не е тон. Видеото стана вирално, со тоа и таа и Мекдоналдс им се придружија на корисното наУбаво е да се започне ова партнерство.

Промотивното видео, објавено на страницата на Мекдоналдс на YouTube, корисниците на интернет ја пофалија кампањата и беа мотивирани да ја пробаат за да го добијат подарокот. Инфлуенсерот покажа дека и без мелодија, секој може да пее без страв дека ќе биде среќен и осуден.

Ова е исто така одлична можност за компанијата за брза храна да се доближи до клиентите и изгради уште поблиска врска со нив, бидејќи да се пее пред другите, не може да има срам. Сепак, дури и да го имаш, важно е да си среќен.

Michael Johnson

Џереми Круз е искусен финансиски експерт со длабоко разбирање на бразилскиот и светскиот пазар. Со повеќе од две децении искуство во индустријата, Џереми има импресивно досие за анализа на трендовите на пазарот и обезбедување вредни сознанија за инвеститорите и за професионалците.Откако магистрирал финансии на реномиран универзитет, Џереми започнал успешна кариера во инвестициското банкарство, каде што ги усовршил своите вештини во анализа на сложени финансиски податоци и развивање инвестициски стратегии. Неговата вродена способност да ги предвидува движењата на пазарот и да ги идентификува профитабилните можности го наведе да биде препознаен како доверлив советник меѓу неговите врсници.Со страст за споделување на своето знаење и експертиза, Џереми го започна својот блог, Останете во тек со сите информации за бразилскиот и глобалниот финансиски пазар, за да им обезбеди на читателите ажурирана и остроумна содржина. Преку својот блог, тој има за цел да ги поттикне читателите со информациите што им се потребни за да донесат информирани финансиски одлуки.Експертизата на Џереми се протега надвор од блогирањето. Тој е поканет како гостин говорник на бројни индустриски конференции и семинари каде што ги споделува своите инвестициски стратегии и согледувања. Комбинацијата на неговото практично искуство и техничката експертиза го прави баран говорник меѓу инвестициските професионалци и аспирантите инвеститори.Покрај неговата работа вофинансиската индустрија, Џереми е страствен патник со голем интерес за истражување на различни култури. Оваа глобална перспектива му овозможува да ја разбере меѓусебната поврзаност на финансиските пазари и да обезбеди единствени увиди за тоа како глобалните настани влијаат на можностите за инвестирање.Без разлика дали сте искусен инвеститор или некој што сака да ги разбере сложеноста на финансиските пазари, блогот на Џереми Круз обезбедува богато знаење и непроценливи совети. Останете во тек со неговиот блог за да стекнете темелно разбирање за бразилскиот и глобалниот финансиски пазар и останете еден чекор понапред во вашето финансиско патување.