Дали знаете кои се најскапите мобилни телефони во светот? Caviar и Apple поседуваат два од нив

 Дали знаете кои се најскапите мобилни телефони во светот? Caviar и Apple поседуваат два од нив

Michael Johnson

Никој не може да негира дека да се има мобилен уред во денешно време е неопходност. На вашите пријатели, семејство, па дури и работа им е потребна инстант комуникација која технологијата може само да ја обезбеди. Далечното станува блиско со користењето на овие паметни телефони.

Сепак, за некои, освен неопходност, поседувањето мобилен телефон може да биде и демонстрација на екстраваганција и луксуз.

Оваа бидејќи секој знае дека врвните мобилни телефони од брендови обично се прилично скапи. Apple, Samsung, Motorola, меѓу многу други брендови, имаат сè, од почетни уреди до најскапи.

Исто така види: Дали ја знаете тиквата јеримум? Дознајте повеќе за оваа сорта

Ако сте љубопитни, запознајте ги најскапите мобилни телефони во светот и бидете изненадени од екстраваганција, технологија и секако со вредностите.

Да почнеме со второто место. Вториот најскап мобилен телефон во светот е од брендот Caviar , овој руски бренд е долгогодишен партнер на Apple.

Исто така види: Држи се! Разберете го новиот тренд на емотикони во био на Инстаграм

Мобилниот телефон кој има втора најголема вредност во светот е iPhone 14 Pro Max Diamond Snowflake . Овој уред има само три парчиња низ целиот свет.

Со целосно сребрена завршница, овој паметен телефон е обложен со дијаманти. Што се однесува до функционалноста, тој ги има истите карактеристики како и iPhone 6 Falcon.

Caviar нуди и услуга за прилагодување за iPhone 14 Pro Max. На тој начин, ако е подготвен да плати, клиентотќе можете да го приспособите уредот од нула.

Ајфон 14 Про Макс Дијамант Снегулка чини 600 илјади долари, по сегашниот курс, вредноста во реали на ова парче е 3,1 милиони R$.

Првото место, се разбира, оди на Apple. Брендот е веќе познат по своите уреди со висока цена, но ништо не се споредува со iPhone 6 Falcon SuperNova Pink Diamond. Уредот е приспособен од американската компанија Falcon Luxury.

Овој мобилен телефон е обложен со 24 каратно злато, но луксузот не завршува тука: на задната страна на мобилниот, уредот е обложен со дијамант.

Кога станува збор за врвните карактеристики на Apple, основани во 2014 година, мобилниот телефон има 1GB RAM меморија и 128 GB простор, екранот е 4,7-инчен IPS LCD и процесорот е двојадрен A8.

Michael Johnson

Џереми Круз е искусен финансиски експерт со длабоко разбирање на бразилскиот и светскиот пазар. Со повеќе од две децении искуство во индустријата, Џереми има импресивно досие за анализа на трендовите на пазарот и обезбедување вредни сознанија за инвеститорите и за професионалците.Откако магистрирал финансии на реномиран универзитет, Џереми започнал успешна кариера во инвестициското банкарство, каде што ги усовршил своите вештини во анализа на сложени финансиски податоци и развивање инвестициски стратегии. Неговата вродена способност да ги предвидува движењата на пазарот и да ги идентификува профитабилните можности го наведе да биде препознаен како доверлив советник меѓу неговите врсници.Со страст за споделување на своето знаење и експертиза, Џереми го започна својот блог, Останете во тек со сите информации за бразилскиот и глобалниот финансиски пазар, за да им обезбеди на читателите ажурирана и остроумна содржина. Преку својот блог, тој има за цел да ги поттикне читателите со информациите што им се потребни за да донесат информирани финансиски одлуки.Експертизата на Џереми се протега надвор од блогирањето. Тој е поканет како гостин говорник на бројни индустриски конференции и семинари каде што ги споделува своите инвестициски стратегии и согледувања. Комбинацијата на неговото практично искуство и техничката експертиза го прави баран говорник меѓу инвестициските професионалци и аспирантите инвеститори.Покрај неговата работа вофинансиската индустрија, Џереми е страствен патник со голем интерес за истражување на различни култури. Оваа глобална перспектива му овозможува да ја разбере меѓусебната поврзаност на финансиските пазари и да обезбеди единствени увиди за тоа како глобалните настани влијаат на можностите за инвестирање.Без разлика дали сте искусен инвеститор или некој што сака да ги разбере сложеноста на финансиските пазари, блогот на Џереми Круз обезбедува богато знаење и непроценливи совети. Останете во тек со неговиот блог за да стекнете темелно разбирање за бразилскиот и глобалниот финансиски пазар и останете еден чекор понапред во вашето финансиско патување.