Како да знам дали имам натрупани милји? Видете совети за консултации на интернет

 Како да знам дали имам натрупани милји? Видете совети за консултации на интернет

Michael Johnson

Консултирајте ги точките од милји е лесна задача, но многу луѓе сè уште се губат и не знаат која страница да ја пребаруваат или каде да го најдат точниот резултат за да го заменат за предности. Многу компании за кредитни картички нудат услуги како награда и може да се заменат за авионски билети, сместување, па дури и електроника и апарати.

Исто така види: Највознемирувачкиот филм во моментот е на Нетфликс и го има Николас Кејџ во главната улога

Погледнете чекор-по-чекор како да дознаете колку милји имате, каде да го проверите резултатот на веб-страниците на авиокомпаниите Латам, Гол и Азул, покрај проверката на крајниот рок за откуп.

Smiles

 • Пристапете до веб-страницата Smiles, програмата за поени на Gol;
 • Кликнете Enter;
 • Внесете го кодот за насмевки или вашиот CPF и лозинката;
 • Бројот на милји се појавува веднаш под вашето име;
 • Кликнете на „Види ја целосната изјава“ за да го проверите целото салдо;
 • Изберете го периодот што сакате да го консултирате. Ќе се прикаже бројот на купени милји во тој временски период.

TudoAzul

 • Пристапете до веб-локацијата на TudoAzul и кликнете на „Најави се“;
 • Внесете го вашиот CPF и лозинката и кликнете „Ок“;
 • Билансот на поени на корисникот се појавува на почетниот екран, а потоа само кликнете на „Консултирај ја изјавата“;
 • Така, ќе се прикажат сите милји.

LATAM Pass

Исто така види: Научете како да направите садници од јабутикаба од семето
 • Одете на веб-страницата LATAM Pass и кликнете на „Login“;
 • Внесете го вашиот CPF и лозинката и кликнете на „Најави се“;
 • Бројот на поени се појавува веднаш под вашето име на почетната страница. Кликнете за да проверите екстракт;
 • Кликнете на „Прикажи детали“.

Искористете ги можностите и проверете ги сите ваши акумулирани милји. Внимавајте на рокот за да можете да ги искористите и да уживате во наградите.

Michael Johnson

Џереми Круз е искусен финансиски експерт со длабоко разбирање на бразилскиот и светскиот пазар. Со повеќе од две децении искуство во индустријата, Џереми има импресивно досие за анализа на трендовите на пазарот и обезбедување вредни сознанија за инвеститорите и за професионалците.Откако магистрирал финансии на реномиран универзитет, Џереми започнал успешна кариера во инвестициското банкарство, каде што ги усовршил своите вештини во анализа на сложени финансиски податоци и развивање инвестициски стратегии. Неговата вродена способност да ги предвидува движењата на пазарот и да ги идентификува профитабилните можности го наведе да биде препознаен како доверлив советник меѓу неговите врсници.Со страст за споделување на своето знаење и експертиза, Џереми го започна својот блог, Останете во тек со сите информации за бразилскиот и глобалниот финансиски пазар, за да им обезбеди на читателите ажурирана и остроумна содржина. Преку својот блог, тој има за цел да ги поттикне читателите со информациите што им се потребни за да донесат информирани финансиски одлуки.Експертизата на Џереми се протега надвор од блогирањето. Тој е поканет како гостин говорник на бројни индустриски конференции и семинари каде што ги споделува своите инвестициски стратегии и согледувања. Комбинацијата на неговото практично искуство и техничката експертиза го прави баран говорник меѓу инвестициските професионалци и аспирантите инвеститори.Покрај неговата работа вофинансиската индустрија, Џереми е страствен патник со голем интерес за истражување на различни култури. Оваа глобална перспектива му овозможува да ја разбере меѓусебната поврзаност на финансиските пазари и да обезбеди единствени увиди за тоа како глобалните настани влијаат на можностите за инвестирање.Без разлика дали сте искусен инвеститор или некој што сака да ги разбере сложеноста на финансиските пазари, блогот на Џереми Круз обезбедува богато знаење и непроценливи совети. Останете во тек со неговиот блог за да стекнете темелно разбирање за бразилскиот и глобалниот финансиски пазар и останете еден чекор понапред во вашето финансиско патување.