Lotofácil da Independência: Погледнете колку дава наградата од 150 милиони R$ во заштеда

 Lotofácil da Independência: Погледнете колку дава наградата од 150 милиони R$ во заштеда

Michael Johnson

Овој понеделник, на 2-ри, започна правото на играчите да регистрираат игра на Lotofácil da Independência . Натпреварот бр. 2320 ќе се одржи на 11 септември и има проценета награда во вредност од 150 милиони BRL.

Прочитајте повеќе: Mega-Sena 2396: Колку носи наградата BRL 46 милиони во следното извлекување ?

Извлекувањето ќе се емитува во живо, со почеток во 20 часот (време во Бразил), на официјалниот канал на „Caixa Econômica Federal YouTube“. Без можност за акумулација, наградата ќе биде најголема во историјата на модалитетот.

Исто така види: Научете да садите и да се грижите за кактус со перница

Дотогаш највисокото салдо на лотаријата беше овозможено во 2020 година, со износ од 124,9 милиони R$. По тој повод, 50 облози од 17 држави ставија дел од сумата.

Колку дава наградата Lotofácil од 150 милиони R$?

Како и Quina de São João и Mega-Sena da Virada , Lotofácil da Independência не е кумулативен. Односно, ако нема добитни облози со 15 броеви, тогаш сумата ќе биде распределена на оние кои прават 14 броеви и така натаму.

Исто така види: Јазикот на мрежите: Откривање на мистериозните кодови онлајн

Caixa објави прогноза за тоа колку може џекпотот од 150 милиони R$ принос во заштеди ако едно лице сам ја освои наградата. Без да се земат предвид месечните придонеси или повлекувањата на износот, победникот може да добие околу 366,9 илјади R$ како награда од првиот месец.

Друга можност е да ја инвестира паричната награда во недвижен имот.Ако играчот го следи овој пат, може да стекне 250 куќи или станови во вредност од 600 илјади R$ секоја, на пример.

Заинтересираните да учествуваат во извлекувањето мора да се обложат во која било акредитирана лотарија или на веб-страницата Специјална лотарија Caixa.

Michael Johnson

Џереми Круз е искусен финансиски експерт со длабоко разбирање на бразилскиот и светскиот пазар. Со повеќе од две децении искуство во индустријата, Џереми има импресивно досие за анализа на трендовите на пазарот и обезбедување вредни сознанија за инвеститорите и за професионалците.Откако магистрирал финансии на реномиран универзитет, Џереми започнал успешна кариера во инвестициското банкарство, каде што ги усовршил своите вештини во анализа на сложени финансиски податоци и развивање инвестициски стратегии. Неговата вродена способност да ги предвидува движењата на пазарот и да ги идентификува профитабилните можности го наведе да биде препознаен како доверлив советник меѓу неговите врсници.Со страст за споделување на своето знаење и експертиза, Џереми го започна својот блог, Останете во тек со сите информации за бразилскиот и глобалниот финансиски пазар, за да им обезбеди на читателите ажурирана и остроумна содржина. Преку својот блог, тој има за цел да ги поттикне читателите со информациите што им се потребни за да донесат информирани финансиски одлуки.Експертизата на Џереми се протега надвор од блогирањето. Тој е поканет како гостин говорник на бројни индустриски конференции и семинари каде што ги споделува своите инвестициски стратегии и согледувања. Комбинацијата на неговото практично искуство и техничката експертиза го прави баран говорник меѓу инвестициските професионалци и аспирантите инвеститори.Покрај неговата работа вофинансиската индустрија, Џереми е страствен патник со голем интерес за истражување на различни култури. Оваа глобална перспектива му овозможува да ја разбере меѓусебната поврзаност на финансиските пазари и да обезбеди единствени увиди за тоа како глобалните настани влијаат на можностите за инвестирање.Без разлика дали сте искусен инвеститор или некој што сака да ги разбере сложеноста на финансиските пазари, блогот на Џереми Круз обезбедува богато знаење и непроценливи совети. Останете во тек со неговиот блог за да стекнете темелно разбирање за бразилскиот и глобалниот финансиски пазар и останете еден чекор понапред во вашето финансиско патување.