Pix: Која е границата на Caixa Econômica Federal?

 Pix: Која е границата на Caixa Econômica Federal?

Michael Johnson

Pix е електронски систем за трансфер на Branco Central (BC), и усвоен од повеќето финансиски институции во земјата, поминувајќи низ традиционалните банки, како што е Caixa Econômica, и стигнува до дигитални и финтех.

Многу корисници се сомневаат во ограничувањето на Pix во Caixa Econômica . Па, според сопствената табела на институцијата, можно е користење на системот на оваа платформа од 06:01 до 22:00 часот.

Гримната вредност на готовина на Pix

  • Вредноста на трансакцијата е 5,00 BRL 0 за интернет банкарство и апликацијата Caixa (без валидација на банкомат),
  • 30.000 BRL (физички лица) до 60.000 BRL (правни лица) за трансакции преку банкарската апликација, но со мобилен телефон потврден на банкомат,
  • и 1.200 R$ за трансакции во Caixa Tem.

Теми : од 22:01 до 00:00 часот, вредностите се 3.500 R$ за Интернет банкарство или App Caixa, без разлика дали се за мобилни телефони валидирани на банкомат или не. Во Caixa Tem, максималната граница останува иста, од 1.200 R$, а можно е да се испратат само 600 R$ во исто време.

Конечно, од 0:01 до 6:00 часот, дозволените износи се BRL 1.500 за интернет банкарство и апликацијата Caixa (без оглед на валидацијата на мобилниот телефон. Како и да е, истите износи од BRL 1.200 важат за Caixa Tem, со BRL дозволено 600 по пренос.

Исто така види: Научете како да ја одгледувате неверојатната старлета и да ја направите вашата градина уште поубава!

Ограничена вредност на пиксот на кутијата

Исто така види: Јабутикаба: научете да го садите и одгледувате ова дрво на едноставен и практичен начин

Pix

Постои уште една важна информација, а тоа е дека нема потреба да се регистрира Key Pix во кутијата . Сепак, поседувањето Pix Key го олеснува извршувањето на операциите и е голема разлика на новата услуга, бидејќи со него нема потреба да се внесуваат сите банкарски податоци на примачот.

Само информирајте ја Caixa за клуч на лицето што сакате да го испратите износот, кој влегува на сметката речиси веднаш. И најдоброто: работи 24 часа на ден, 7 дена во неделата.

Michael Johnson

Џереми Круз е искусен финансиски експерт со длабоко разбирање на бразилскиот и светскиот пазар. Со повеќе од две децении искуство во индустријата, Џереми има импресивно досие за анализа на трендовите на пазарот и обезбедување вредни сознанија за инвеститорите и за професионалците.Откако магистрирал финансии на реномиран универзитет, Џереми започнал успешна кариера во инвестициското банкарство, каде што ги усовршил своите вештини во анализа на сложени финансиски податоци и развивање инвестициски стратегии. Неговата вродена способност да ги предвидува движењата на пазарот и да ги идентификува профитабилните можности го наведе да биде препознаен како доверлив советник меѓу неговите врсници.Со страст за споделување на своето знаење и експертиза, Џереми го започна својот блог, Останете во тек со сите информации за бразилскиот и глобалниот финансиски пазар, за да им обезбеди на читателите ажурирана и остроумна содржина. Преку својот блог, тој има за цел да ги поттикне читателите со информациите што им се потребни за да донесат информирани финансиски одлуки.Експертизата на Џереми се протега надвор од блогирањето. Тој е поканет како гостин говорник на бројни индустриски конференции и семинари каде што ги споделува своите инвестициски стратегии и согледувања. Комбинацијата на неговото практично искуство и техничката експертиза го прави баран говорник меѓу инвестициските професионалци и аспирантите инвеститори.Покрај неговата работа вофинансиската индустрија, Џереми е страствен патник со голем интерес за истражување на различни култури. Оваа глобална перспектива му овозможува да ја разбере меѓусебната поврзаност на финансиските пазари и да обезбеди единствени увиди за тоа како глобалните настани влијаат на можностите за инвестирање.Без разлика дали сте искусен инвеститор или некој што сака да ги разбере сложеноста на финансиските пазари, блогот на Џереми Круз обезбедува богато знаење и непроценливи совети. Останете во тек со неговиот блог за да стекнете темелно разбирање за бразилскиот и глобалниот финансиски пазар и останете еден чекор понапред во вашето финансиско патување.