Предупредување за клиентите на Брадеско: Лоши вести за кредитната картичка

 Предупредување за клиентите на Брадеско: Лоши вести за кредитната картичка

Michael Johnson

Bradesco нуди широк спектар на опции за кредитни картички на своите клиенти, во зависност од нивните индивидуални потреби и преференции. Дури и една од најпосакуваните картички во Бразил ја нуди финансиската институција.

Ова е Visa Aeternum, која моментално се смета за втора најдобра кредитна картичка во 2023 година. , една од најголемите негативни поени на оваа картичка е годишната претплата, која штотуку се влоши, што е многу загрижувачки аспект за некои клиенти.

Ова е затоа што Aeternum веќе имаше една од највисоките стапки меѓу картичките достапни на бразилскиот пазар , во износ од 1.680 R$, што поскапе и се искачи на 1.848,00 R$.

Исто така види: MegaSena Contest 2430: Колку дава наградата од 38 милиони R$ за заштеда?

Ситуацијата се влошува кога ќе се земе предвид дека во декември минатата година Брадеско веќе го зголеми ануитетот на околу 50 картички . Сега, осум кредитни опции понудени од банката ќе имаат зголемен ануитет, вклучувајќи го и Aeternum.

Брадеско најавува зголемување на ануитетот на кредитните картички

Новите вредности објавено од банката веќе стапи на сила минатиот вторник, на 18-ти. Подолу, погледнете ја табелата со прилагодувањата и картичките на кои значително ќе им се зголеми ануитетот:

Кредитна картичка со картичка Претходен ануитет Тековен ануитет
Visa Aeternum BRL 1.680,00 BRL1.848,00
Потпис за виза 570,00 R$ 678,00 R$
Visa Platinum Múltiplo BRL 570,00 BRL 678,00
Mastercard Gold BRL 477. 00 BRL 564,00
Како потпис за виза BRL 456,00 BRL 600,00
Multiple Gold Visa BRL 435,00 BRL 500,40
NEO Visa Platinum BRL 264,00 BRL 360,00
Национална Врска BRL 231,00 BRL 300,00

Visa Aeternum

Дури и со многу значителен годишен надомест, картичката Visa Aeternum нуди повеќе бенефиции од која било друга понудена од Брадеско. Подолу, погледнете некои од придобивките од користењето на кредитната картичка:

Исто така види: Разберете го значењето на сонувањето за автомобил
  • 3 поени за секој долар потрошен во странство;
  • 2,3 поени за секој потрошен долар во Бразил;
  • Поените не истекуваат;
  • Можност за барање до 5 дополнителни картички;
  • Ексклузивна помош со личен асистент;
  • Консиерж Брадеско: ексклузивна услуга со искусни консултанти сите 24 часа на ден;
  • Сопствениците на картичката имаат право на бесплатен и неограничен пристап до ВИП собата, додека гостите имаат до 12 бесплатни пристапи годишно;
  • Програма за луксузен хотел Visa, која нуди статус на ВИП на гостинот, надградба на собата, појадок и ексклузивна учтивост;
  • Visa Fast Pass, што го олеснува качувањето на терминалите 2 (домашни) и 3(меѓународен) на аеродромот Guarulhos;
  • Bradesco Cartão Lounge соба, со бесплатен пристап и право на придружник и деца до 16 години.

Michael Johnson

Џереми Круз е искусен финансиски експерт со длабоко разбирање на бразилскиот и светскиот пазар. Со повеќе од две децении искуство во индустријата, Џереми има импресивно досие за анализа на трендовите на пазарот и обезбедување вредни сознанија за инвеститорите и за професионалците.Откако магистрирал финансии на реномиран универзитет, Џереми започнал успешна кариера во инвестициското банкарство, каде што ги усовршил своите вештини во анализа на сложени финансиски податоци и развивање инвестициски стратегии. Неговата вродена способност да ги предвидува движењата на пазарот и да ги идентификува профитабилните можности го наведе да биде препознаен како доверлив советник меѓу неговите врсници.Со страст за споделување на своето знаење и експертиза, Џереми го започна својот блог, Останете во тек со сите информации за бразилскиот и глобалниот финансиски пазар, за да им обезбеди на читателите ажурирана и остроумна содржина. Преку својот блог, тој има за цел да ги поттикне читателите со информациите што им се потребни за да донесат информирани финансиски одлуки.Експертизата на Џереми се протега надвор од блогирањето. Тој е поканет како гостин говорник на бројни индустриски конференции и семинари каде што ги споделува своите инвестициски стратегии и согледувања. Комбинацијата на неговото практично искуство и техничката експертиза го прави баран говорник меѓу инвестициските професионалци и аспирантите инвеститори.Покрај неговата работа вофинансиската индустрија, Џереми е страствен патник со голем интерес за истражување на различни култури. Оваа глобална перспектива му овозможува да ја разбере меѓусебната поврзаност на финансиските пазари и да обезбеди единствени увиди за тоа како глобалните настани влијаат на можностите за инвестирање.Без разлика дали сте искусен инвеститор или некој што сака да ги разбере сложеноста на финансиските пазари, блогот на Џереми Круз обезбедува богато знаење и непроценливи совети. Останете во тек со неговиот блог за да стекнете темелно разбирање за бразилскиот и глобалниот финансиски пазар и останете еден чекор понапред во вашето финансиско патување.