Пристигна во Бразил: Откријте ја моќната апликација Shuffles на Pinterest!

 Пристигна во Бразил: Откријте ја моќната апликација Shuffles на Pinterest!

Michael Johnson

Најновата апликација на Pinterest, наречена Shuffles, штотуку пристигна во Бразил. Откако беше лансиран во неколку земји само во 2022 година, сега се проширува и во други делови од светот, вклучувајќи ја и Латинска Америка.

Shuffle во основа е колаж и програма за дигитална уметност. Им помага на корисниците да изразат идеи и да ја ослободат својата креативност на нивниот паметен телефон.

Во овој прв момент, апликацијата е достапна само за iPhone (iOS) и може да се најде во официјалната продавница на Apple (App Store).

Континуитет на мисијата

Развиена од тимот TwoTwenty на Pinterest, Shuffles им овозможува на корисниците да сечат, преклопуваат и додаваат елементи, вклучително и анимирани, на слики снимени со камера или достапни на Pinterest.

Shuffle е основен дел од нашата помош ја прошири мисијата на Pinterest: да ги инспирира луѓето да создадат живот што го сакаат. Во текот на изминатите десет месеци, сакавме да гледаме како Shufflers ја преземаат нивната содржина на Pinterest и ја претвораат во нешто ново, планираат нови облеки или домашни проекти, компонираат табли за расположение, ги манифестираат своите соништа и создаваат колажи, дигитална уметност и анимации “, вели менаџерот на производот TwoTwenty, Кен Ситоф.

Според извршната власт, бидејќи апликацијата беше лансирана на ограничен начин, минатата година, корисниците на Pinterest од целиот свет изразија желба да имаат пристап доВести. Со пристигнувањето на платформата на други локации, ова барање конечно ќе може да се исполни на поцелосен начин.

Од 2022 година, таа веќе е достапна во некои земји во Северна Америка, Европа и Океанија. Сега, штотуку пристигна на места како што се: Аргентина, Белгија, Бразил, Бугарија, Чиле, Колумбија, Хрватска, Чешка, Грција, Хонг Конг, Унгарија, Индија, Индонезија, Израел, Италија, Јапонија, Луксембург, Малезија, Мексико, Перу , Филипини, Полска, Португалија, Романија, Словачка, Шпанија и Тајланд.

Како функционира?

Користењето на алатките Shuffle е многу едноставно. Следете го овој краток чекор по чекор:

Исто така види: iCloud+ Тежи во џеб: Apple ги зголемува цените до 40% во Бразил

1 – Најавете се на вашата сметка на Pinterest.

2 – Исечете предмети од вашиот фотоапарат, иглички и табли или побарајте нови пинови.

3 – Направете колаж користејќи позадини, слики, слики, налепници и зборови.

4 – Додајте ефекти и движења за да ја зголемите забавата.

Исто така види: Двојно внимание! Полнењето гориво додека работи моторот може да биде опасно!

5 – Зачувајте ја вашата креација за себе, на вашиот Pinterest профил или споделете го со вашите пријатели и креативната заедница Shuffles.

Michael Johnson

Џереми Круз е искусен финансиски експерт со длабоко разбирање на бразилскиот и светскиот пазар. Со повеќе од две децении искуство во индустријата, Џереми има импресивно досие за анализа на трендовите на пазарот и обезбедување вредни сознанија за инвеститорите и за професионалците.Откако магистрирал финансии на реномиран универзитет, Џереми започнал успешна кариера во инвестициското банкарство, каде што ги усовршил своите вештини во анализа на сложени финансиски податоци и развивање инвестициски стратегии. Неговата вродена способност да ги предвидува движењата на пазарот и да ги идентификува профитабилните можности го наведе да биде препознаен како доверлив советник меѓу неговите врсници.Со страст за споделување на своето знаење и експертиза, Џереми го започна својот блог, Останете во тек со сите информации за бразилскиот и глобалниот финансиски пазар, за да им обезбеди на читателите ажурирана и остроумна содржина. Преку својот блог, тој има за цел да ги поттикне читателите со информациите што им се потребни за да донесат информирани финансиски одлуки.Експертизата на Џереми се протега надвор од блогирањето. Тој е поканет како гостин говорник на бројни индустриски конференции и семинари каде што ги споделува своите инвестициски стратегии и согледувања. Комбинацијата на неговото практично искуство и техничката експертиза го прави баран говорник меѓу инвестициските професионалци и аспирантите инвеститори.Покрај неговата работа вофинансиската индустрија, Џереми е страствен патник со голем интерес за истражување на различни култури. Оваа глобална перспектива му овозможува да ја разбере меѓусебната поврзаност на финансиските пазари и да обезбеди единствени увиди за тоа како глобалните настани влијаат на можностите за инвестирање.Без разлика дали сте искусен инвеститор или некој што сака да ги разбере сложеноста на финансиските пазари, блогот на Џереми Круз обезбедува богато знаење и непроценливи совети. Останете во тек со неговиот блог за да стекнете темелно разбирање за бразилскиот и глобалниот финансиски пазар и останете еден чекор понапред во вашето финансиско патување.