Шарени букви на WhatsApp: Научете чекор по чекор како да ги приспособувате вашите пораки

 Шарени букви на WhatsApp: Научете чекор по чекор како да ги приспособувате вашите пораки

Michael Johnson

Вашите пораки на WhatsApp веќе нема да бидат исти откако ќе дознаете за оваа нова функција вградена во апликацијата. Тоа е затоа што испраќањето текстови ќе биде позабавно и персонализирано.

Платформата, позната по тоа што често развива нови функции , ги изненади корисниците. Отсега па натаму, ви овозможува да ја менувате бојата на буквите на текстуалната порака, правејќи сè пошарено.

Ќе го демонстрираме чекор по чекор овој процес во редовите подолу. Сепак, прво, важен совет: знајте дека треба да преземете апликација од трета страна, како што се месинџер за пораки во боја, кул фонтови за WhatsApp, текст или WhatsBlue текст или стилски текст. Сите овие опции се бесплатни.

Исто така види: Филмот „Wild Land“ има трогателна вистинска приказна и ги освојува гледачите на Нетфликс

Овие апликации ќе дадат магичен допир за промена на бојата на буквите. Погледнете како да го направите сето ова, веднаш подолу:

Исто така види: Емоџи: знајте го вистинското значење на емотиконите што се насмевнуваат со очила за сонце

Како да ја промените бојата на текстовите во WhatsApp

1) Отворете WhatsApp на вашиот мобилен телефон или компјутер;

2) Потоа, отворете една од апликациите од трети страни споменати погоре;

3) После тоа, напишете ја пораката што сакате да ја испратите во апликацијата од трета страна;

4) Откако ќе ја внесете пораката , само приспособете го, избирајќи го саканиот фонт и омилениот стил. Во тоа време ќе ја изберете саканата боја.

5) Потоа копирајте го веќе конфигурираниот текст и залепете го во WhatsApp. Подготвени! Вашата порака автоматски ќе се појави со новаизглед.

Други можности

Забавата, сепак, не застанува тука. Покрај промената на бојата на текстот, WhatsApp ви овозможува и други важни поставки. Ќе ги демонстрираме подолу. Следете го следново:

Текст со закосени букви: За да ставите курзив одредени делови од пораката,  ставете долна црта (_) пред и по делот што ќе биде означен.

<. 1>Задебелено: во случај на задебелени букви, поставете ѕвездичка (*) пред и по избраниот дел.

Стручно: за да додадете ефект што го пресекува текстот или додава цртичка над пасус што треба да се отфрли, ставете тилда (~) пред и потоа.

Monospace: за да додадете стил на машина за пишување, ставете три штикли (`) пред и после текстот.

Michael Johnson

Џереми Круз е искусен финансиски експерт со длабоко разбирање на бразилскиот и светскиот пазар. Со повеќе од две децении искуство во индустријата, Џереми има импресивно досие за анализа на трендовите на пазарот и обезбедување вредни сознанија за инвеститорите и за професионалците.Откако магистрирал финансии на реномиран универзитет, Џереми започнал успешна кариера во инвестициското банкарство, каде што ги усовршил своите вештини во анализа на сложени финансиски податоци и развивање инвестициски стратегии. Неговата вродена способност да ги предвидува движењата на пазарот и да ги идентификува профитабилните можности го наведе да биде препознаен како доверлив советник меѓу неговите врсници.Со страст за споделување на своето знаење и експертиза, Џереми го започна својот блог, Останете во тек со сите информации за бразилскиот и глобалниот финансиски пазар, за да им обезбеди на читателите ажурирана и остроумна содржина. Преку својот блог, тој има за цел да ги поттикне читателите со информациите што им се потребни за да донесат информирани финансиски одлуки.Експертизата на Џереми се протега надвор од блогирањето. Тој е поканет како гостин говорник на бројни индустриски конференции и семинари каде што ги споделува своите инвестициски стратегии и согледувања. Комбинацијата на неговото практично искуство и техничката експертиза го прави баран говорник меѓу инвестициските професионалци и аспирантите инвеститори.Покрај неговата работа вофинансиската индустрија, Џереми е страствен патник со голем интерес за истражување на различни култури. Оваа глобална перспектива му овозможува да ја разбере меѓусебната поврзаност на финансиските пазари и да обезбеди единствени увиди за тоа како глобалните настани влијаат на можностите за инвестирање.Без разлика дали сте искусен инвеститор или некој што сака да ги разбере сложеноста на финансиските пазари, блогот на Џереми Круз обезбедува богато знаење и непроценливи совети. Останете во тек со неговиот блог за да стекнете темелно разбирање за бразилскиот и глобалниот финансиски пазар и останете еден чекор понапред во вашето финансиско патување.