Жена јаде компир во вредност од 620.000 BRL. Разберете го случајот со Dawn Sagar!

 Жена јаде компир во вредност од 620.000 BRL. Разберете го случајот со Dawn Sagar!

Michael Johnson

На многу луѓе им влијаела лоша среќа во животот, но оваа приказна сигурно ќе ве изненади.

Неодамна на интернет стана вирален случајот со Даун Сагар, вработен во супермаркет лоциран во градот Шропшир, Англија, кој изеде ценет компир вреден 100.000 фунти, кој е, приближно 620 илјади реали.

Во Англија, покрај тоа што е препознатлив по квалитетот на своите производи, брендот Ready Salted е познат и по своите креативни натпревари. Во последниот натпревар, брендот требаше да подари 100.000 фунти на оној што ќе најде компир во форма на срце.

Сепак, Dawn Sagar не беше свесна за натпреварот , иако беше објавен од страна на установата каде што работи.

Откако го пронашол компирот во необична форма, вработената се фотографирала, ја објавила на социјалните мрежи и веднаш потоа ги изел компирите. Меѓутоа, за да се заработат 100.000 фунти, неопходно било да се задржи компирот.

Со оглед на тоа, на социјалните мрежи луѓето станаа свесни за ситуацијата на Даун Сагар, која е мајка на две деца и ја загуби шансата да си однесе богатство дома едноставно јадејќи го компирот што го купила.

Исто така види: Крај на линијата во Apple? Дознајте кои iPhone-и ќе престанат да се ажурираат во 2023 година

Покрај тоа, многу луѓе исто така се забавуваа со случајот и правеа меми за среќата на вработениот. Кога ја испрашувале, Зора вели дека не и е грижа за признавањето нанеговиот случај, сепак, наведува дека би бил среќен доколку ја добие својата награда.

Исто така види: Дали сакате да иновирате во украсувањето? Откријте го растението Гвинеја

Соочени со успехот на случајот, брендот изјави дека невниманието кога се јаде чипсот секогаш резултира со жалење. На овој начин, вработената се надева дека, во друг момент, ќе ја има истата среќа, но не следена од несреќата многу брзо да изгуби многу пари.

Со приказната за Dawn Sagar, можеме да дојдеме до заклучок дека е многу важно да се биде внимателен на деталите за да не се пропуштат големите можности.

Michael Johnson

Џереми Круз е искусен финансиски експерт со длабоко разбирање на бразилскиот и светскиот пазар. Со повеќе од две децении искуство во индустријата, Џереми има импресивно досие за анализа на трендовите на пазарот и обезбедување вредни сознанија за инвеститорите и за професионалците.Откако магистрирал финансии на реномиран универзитет, Џереми започнал успешна кариера во инвестициското банкарство, каде што ги усовршил своите вештини во анализа на сложени финансиски податоци и развивање инвестициски стратегии. Неговата вродена способност да ги предвидува движењата на пазарот и да ги идентификува профитабилните можности го наведе да биде препознаен како доверлив советник меѓу неговите врсници.Со страст за споделување на своето знаење и експертиза, Џереми го започна својот блог, Останете во тек со сите информации за бразилскиот и глобалниот финансиски пазар, за да им обезбеди на читателите ажурирана и остроумна содржина. Преку својот блог, тој има за цел да ги поттикне читателите со информациите што им се потребни за да донесат информирани финансиски одлуки.Експертизата на Џереми се протега надвор од блогирањето. Тој е поканет како гостин говорник на бројни индустриски конференции и семинари каде што ги споделува своите инвестициски стратегии и согледувања. Комбинацијата на неговото практично искуство и техничката експертиза го прави баран говорник меѓу инвестициските професионалци и аспирантите инвеститори.Покрај неговата работа вофинансиската индустрија, Џереми е страствен патник со голем интерес за истражување на различни култури. Оваа глобална перспектива му овозможува да ја разбере меѓусебната поврзаност на финансиските пазари и да обезбеди единствени увиди за тоа како глобалните настани влијаат на можностите за инвестирање.Без разлика дали сте искусен инвеститор или некој што сака да ги разбере сложеноста на финансиските пазари, блогот на Џереми Круз обезбедува богато знаење и непроценливи совети. Останете во тек со неговиот блог за да стекнете темелно разбирање за бразилскиот и глобалниот финансиски пазар и останете еден чекор понапред во вашето финансиско патување.