5 опции за заем до 250.000 BRL без консултација со SPC и Serasa

 5 опции за заем до 250.000 BRL без консултација со SPC и Serasa

Michael Johnson

Кој е негативен може да му биде многу тешко да добие добар заем на пазарот. Потрошувачите често го бараат ова решение за да ги подмират долговите со повисоки камати и засекогаш да излезат од минус, но на крајот не успеваат.

Исто така види: Зумбул: откријте и научете како да го одгледувате овој прекрасен цвет

Видете исто така: Сметка за струја, храна и бензин: Кои се зошто сè е толку скапо во Бразил?

Некои финансиски институции веќе нудат заеми без консултација со SPC и Serasa, идеални за оние со валкано име. Откријте сега пет опции на кредит за оние со негативен кредит.

1 – Caixa Econômica Federal

Caixa има кредитни линии за најразновидните профили на клиенти, вклучувајќи ги и оние кои се со валканото име. Еден од најдобрите е заемот загарантиран со повлекувањето на роденденот на FGTS, кој ослободува до 2.000 R$ со каматна стапка од 0,99% месечно. За да дознаете повеќе, побарајте филијала или пристапете до апликацијата на банката.

Исто така види: Дали чистото слад пиво е поштетно за здравјето од „обичното“ пиво?

2 – Olé Consignado Santander

Преку Olé Consignado, Santander нуди до 250.000 R$ за плаќање помеѓу 24 и 96 месеци . Ниски се и каматните стапки кои се движат од 1,95% до 2,5% месечно. Услугата е достапна во режим на платен список, така што може да ја склучуваат само државни службеници, пензионери и пензионери од INSS.

3 – FinanZero

Банкарскиот кореспондент на FinanZero ослободува заеми до R$ 5 илјади со лесно вработување и 100% онлајн.Користејќи шведска технологија за да го олесни процесот, компанијата ги ослободува парите во рок од 24 работни часа по одобрувањето.

4 – Agi

Поранешната Agibank позајмува од 200 BRL до 4 илјади BRL со стапки од 33,97% до 39,48% годишно. Клиентот може да ги ангажира износите преку Интернет и да плати до 72 месеци. Исто така, во модалитетот на платен список, оваа кредитна линија е достапна само за пензионерите и пензионерите од INSS.

5 – Simplic

Друга опција за оние со негативен кредит е Simplic заемот, кој доделува R$ 500 од 3.500 R$, кои треба да се платат на рати помеѓу 3 и 12 месеци. Каматните стапки се движат од 15,8% до 17,9% годишно и може да се аплицираат за онлајн.

Michael Johnson

Џереми Круз е искусен финансиски експерт со длабоко разбирање на бразилскиот и светскиот пазар. Со повеќе од две децении искуство во индустријата, Џереми има импресивно досие за анализа на трендовите на пазарот и обезбедување вредни сознанија за инвеститорите и за професионалците.Откако магистрирал финансии на реномиран универзитет, Џереми започнал успешна кариера во инвестициското банкарство, каде што ги усовршил своите вештини во анализа на сложени финансиски податоци и развивање инвестициски стратегии. Неговата вродена способност да ги предвидува движењата на пазарот и да ги идентификува профитабилните можности го наведе да биде препознаен како доверлив советник меѓу неговите врсници.Со страст за споделување на своето знаење и експертиза, Џереми го започна својот блог, Останете во тек со сите информации за бразилскиот и глобалниот финансиски пазар, за да им обезбеди на читателите ажурирана и остроумна содржина. Преку својот блог, тој има за цел да ги поттикне читателите со информациите што им се потребни за да донесат информирани финансиски одлуки.Експертизата на Џереми се протега надвор од блогирањето. Тој е поканет како гостин говорник на бројни индустриски конференции и семинари каде што ги споделува своите инвестициски стратегии и согледувања. Комбинацијата на неговото практично искуство и техничката експертиза го прави баран говорник меѓу инвестициските професионалци и аспирантите инвеститори.Покрај неговата работа вофинансиската индустрија, Џереми е страствен патник со голем интерес за истражување на различни култури. Оваа глобална перспектива му овозможува да ја разбере меѓусебната поврзаност на финансиските пазари и да обезбеди единствени увиди за тоа како глобалните настани влијаат на можностите за инвестирање.Без разлика дали сте искусен инвеститор или некој што сака да ги разбере сложеноста на финансиските пазари, блогот на Џереми Круз обезбедува богато знаење и непроценливи совети. Останете во тек со неговиот блог за да стекнете темелно разбирање за бразилскиот и глобалниот финансиски пазар и останете еден чекор понапред во вашето финансиско патување.