iCloud+ Тежи во џеб: Apple ги зголемува цените до 40% во Бразил

 iCloud+ Тежи во џеб: Apple ги зголемува цените до 40% во Бразил

Michael Johnson

Дали сте корисник на услугите на Apple ? Затоа, почнете да се подготвувате да платите повеќе за складирање во облак.

Исто така види: Луис Штулбергер: од несмасен до мултимилионер и најголем менаџер на фондови во Бразил

Според веб-локацијата Tecmundo , вредностите на плановите iCloud+ - услугата за претплата на Apple - мора да претрпат прилагодувања. Погледнете ги новите цени!

Исто така види: Која е разликата помеѓу лебното овошје и џекфрутот?

Поскапа претплата: iCloud+ ги прилагодува цените

iCloud+ е премиум претплата што ви дава повеќе простор за складирање на вашите фотографии, видеа, датотеки и резервни копии, како и ексклузивни функции како iCloud Private Relay, Hide My Email, Personalized Email Domain и HomeKit Secure Video.

Имате уред на Apple и сакате да знаете уште колку ќе треба да платите за ресетирање? Проверете ги новите цени за iCloud+ плановите во Бразил подолу:

  • iCloud+ 50 GB: сега за 4,90 R$ месечно (претходно за 3,50 R$);
  • iCloud+ 200 GB: сега за 14,90 BRL месечно (пред BRL 10,90);
  • iCloud+ 2 TB: сега за 49,90 BRL месечно (пред 34,90 BRL).

Кои се причините за прилагодувањето на претплатата цените?

Зголемувањата се движат од 36,7% до 43%, и го ставаат Бразил меѓу 14-те земји кои претрпеа прилагодувања на вредностите на услугата за складирање облак на Apple.

Компанијата не објасни причините за зголемувањето, но најверојатно тоа е поврзано со варијациите на размената и локалните даноци. Вреди да се потсетиме дека Бразил има едно од највисоките даночни оптоварувања во светот.светот на дигиталните услуги.

Ако не сакате да плаќате повеќе за iCloud+ , може да ја откажете претплатата во секое време од вашиот iPhone, iPad, iPod touch, Mac или компјутер. Можете исто така да го споделите вашиот план со најмногу пет членови на семејството, за да заштедите пари и да ги споделите трошоците.

iCloud+ е суштинска услуга за секој што користи уреди на Apple, бидејќи ви овозможува да ги синхронизирате вашите податоци, фотографии, контакти , календари, лозинки и повеќе на сите ваши уреди. Покрај тоа, тој нуди функции за безбедност и приватност кои ги штитат вашите податоци и вашиот идентитет на интернет.

Michael Johnson

Џереми Круз е искусен финансиски експерт со длабоко разбирање на бразилскиот и светскиот пазар. Со повеќе од две децении искуство во индустријата, Џереми има импресивно досие за анализа на трендовите на пазарот и обезбедување вредни сознанија за инвеститорите и за професионалците.Откако магистрирал финансии на реномиран универзитет, Џереми започнал успешна кариера во инвестициското банкарство, каде што ги усовршил своите вештини во анализа на сложени финансиски податоци и развивање инвестициски стратегии. Неговата вродена способност да ги предвидува движењата на пазарот и да ги идентификува профитабилните можности го наведе да биде препознаен како доверлив советник меѓу неговите врсници.Со страст за споделување на своето знаење и експертиза, Џереми го започна својот блог, Останете во тек со сите информации за бразилскиот и глобалниот финансиски пазар, за да им обезбеди на читателите ажурирана и остроумна содржина. Преку својот блог, тој има за цел да ги поттикне читателите со информациите што им се потребни за да донесат информирани финансиски одлуки.Експертизата на Џереми се протега надвор од блогирањето. Тој е поканет како гостин говорник на бројни индустриски конференции и семинари каде што ги споделува своите инвестициски стратегии и согледувања. Комбинацијата на неговото практично искуство и техничката експертиза го прави баран говорник меѓу инвестициските професионалци и аспирантите инвеститори.Покрај неговата работа вофинансиската индустрија, Џереми е страствен патник со голем интерес за истражување на различни култури. Оваа глобална перспектива му овозможува да ја разбере меѓусебната поврзаност на финансиските пазари и да обезбеди единствени увиди за тоа како глобалните настани влијаат на можностите за инвестирање.Без разлика дали сте искусен инвеститор или некој што сака да ги разбере сложеноста на финансиските пазари, блогот на Џереми Круз обезбедува богато знаење и непроценливи совети. Останете во тек со неговиот блог за да стекнете темелно разбирање за бразилскиот и глобалниот финансиски пазар и останете еден чекор понапред во вашето финансиско патување.