Неверојатна решителност: Индијанец ја кренал раката над 40 години!

 Неверојатна решителност: Индијанец ја кренал раката над 40 години!

Michael Johnson

Во 1973 година, Индискиот Саду Амар Бхарати одлучи да се откаже од својот живот од средната класа во чест на хинду богот Шива. Ја напуштил својата работа, сопругата и нивните три деца, почнувајќи да живее како просјак три години, носејќи само метален трозабец.

Неговиот израз беше поврзан со огорченоста од живеењето во земја каде што повеќето луѓе се во ситуација на сиромаштија.

Извор: MegaCurious

Неговиот метален трозабец стана познат како trishula , што е инструментот што го користел богот Шива за крај со незнаењето на човечките суштества. Тој останал три години во зависност од милосрдието на луѓето, само со метална прачка.

Меѓутоа, Садху Амар мислел дека вака живеењето е малку за неговата намера со божеството, па решил на некој начин да се манифестира порадикални. Тој одлучи да ја крене десната рака кон небото и не ја спушти понатаму, со намера да протестира за мир во светот.

Исто така види: Пивари, Внимание! 10-те најпродавани пива во Бразил!

Иако доживеа вкочанетост и трнење , ја издржа болката и непријатноста, кои со текот на времето стивнаа. Неговата десна рака атрофирала, а зглобовите се калцифицирале, што ја прави значително помала од левата.

Според извештаите, раката станува ерекција без никаков напор. Времето кога човекот бил вака е импресивно: тој е на оваа позиција повеќе од 45 години. Оттогаш тој никогаш повеќе не ги исече ноктите.во право, бидејќи ќе треба да ја спуштите раката за да го направите тоа. На овој начин, вашите нокти се виткаат во спирала.

Пример за индиската култура

Иако може да изгледа апсурдно за западниот менталитет, во Индија вообичаено е да се види религиозни луѓе кои се жртвуваат во името на своите божества и им се восхитува заедницата, која ги препознава по нивните бизарни, но мирољубиви ставови.

Исто така види: Комплетот за дигитална антена сè уште се дистрибуира бесплатно; знаете кој има право

Садху Амар Бхарати се смета за свет човек од следбениците на Шива, кој се откажале од луксузот и материјалните удобности во чест на својот бог. Тој има следбеници кои исто така кренале рака, некои од нив ја држат позицијата и до 10 години.

Michael Johnson

Џереми Круз е искусен финансиски експерт со длабоко разбирање на бразилскиот и светскиот пазар. Со повеќе од две децении искуство во индустријата, Џереми има импресивно досие за анализа на трендовите на пазарот и обезбедување вредни сознанија за инвеститорите и за професионалците.Откако магистрирал финансии на реномиран универзитет, Џереми започнал успешна кариера во инвестициското банкарство, каде што ги усовршил своите вештини во анализа на сложени финансиски податоци и развивање инвестициски стратегии. Неговата вродена способност да ги предвидува движењата на пазарот и да ги идентификува профитабилните можности го наведе да биде препознаен како доверлив советник меѓу неговите врсници.Со страст за споделување на своето знаење и експертиза, Џереми го започна својот блог, Останете во тек со сите информации за бразилскиот и глобалниот финансиски пазар, за да им обезбеди на читателите ажурирана и остроумна содржина. Преку својот блог, тој има за цел да ги поттикне читателите со информациите што им се потребни за да донесат информирани финансиски одлуки.Експертизата на Џереми се протега надвор од блогирањето. Тој е поканет како гостин говорник на бројни индустриски конференции и семинари каде што ги споделува своите инвестициски стратегии и согледувања. Комбинацијата на неговото практично искуство и техничката експертиза го прави баран говорник меѓу инвестициските професионалци и аспирантите инвеститори.Покрај неговата работа вофинансиската индустрија, Џереми е страствен патник со голем интерес за истражување на различни култури. Оваа глобална перспектива му овозможува да ја разбере меѓусебната поврзаност на финансиските пазари и да обезбеди единствени увиди за тоа како глобалните настани влијаат на можностите за инвестирање.Без разлика дали сте искусен инвеститор или некој што сака да ги разбере сложеноста на финансиските пазари, блогот на Џереми Круз обезбедува богато знаење и непроценливи совети. Останете во тек со неговиот блог за да стекнете темелно разбирање за бразилскиот и глобалниот финансиски пазар и останете еден чекор понапред во вашето финансиско патување.