Малата сирена: Ариел доби нов изглед со фризура која чинеше 140 илјади евра

 Малата сирена: Ариел доби нов изглед со фризура која чинеше 140 илјади евра

Michael Johnson

Можете ли да замислите како би било да имате коса скапа како луксузен автомобил ? Па, тоа е реалноста на новата Ариел, протагонист на живата акција „Малата сирена“, која беше премиерно прикажана во кината во мај и ги освојува срцата на љубителите на филмот и инспиративните приказни.

Ариел претставува нова изглед со фризура од 140 илјади евра

Актерката Хали Бејли , која ја игра најпознатата сирена на светот, ја изненади јавноста со својот неверојатен изглед, кој вклучуваше црвени плетенки кои чинат ни помалку ни повеќе. 140 илјади евра.

Но, зошто косата стана толку скапа? Според шефот на одделот за коса на филмот, Камил Френд, која беше номинирана за Оскар за нејзината работа на „ Црн пантер: Ваканда засекогаш после “, целта била да се задржи природната коса на Бејли и во истото време, да се рекреира иконата црвенокоса од анимацијата.

За ова се користени плетенки долги 76 см, со кератин врвови и три нијанси на црвено, обоени специјално за актерката, за да се постигне посакуваниот резултат.

Исто така види: Проверете го чекор по чекор за засадување џекфрут по семе дома

Покрај тоа, косата мораше да се прилагоди за подводните сцени, што бараше лабави прамени за да му даде на филмот повеќе движење и реализам. Резултатот беше уникатен и репрезентативен изглед кој ја покажа различноста и убавината на првата црна мала сирена на Дизни.

За слободното дејство

Филмот, во режија на РобМаршал, е верна адаптација на анимацијата од 1989 година, но со неколку интересни промени и нови функции.

Покрај Бејли, актерската екипа се и Џона Хауер-Кинг како принцот Ерик, Мелиса Мекарти како Урсула, Хавиер Бардем како Кралот Тритао и Дејвид Дигс како Себастиао.

Саундтракот ги маѓепсува сите и дава допир на носталгија на продукцијата, носејќи класични песни од оригиналот, како и нови песни компонирани од Алан Менкен и Лин-Мануел Миранда.

Исто така види: Филијалата на банка предупредува за затворање 4 дена претходно и ги изненадува вработените и клиентите

Малата сирена е шармантен и забавен филм, кој ја спасува магијата на детската приказна и внесува нова перспектива на приказната која ги освои обожавателите од сите возрасти.

Michael Johnson

Џереми Круз е искусен финансиски експерт со длабоко разбирање на бразилскиот и светскиот пазар. Со повеќе од две децении искуство во индустријата, Џереми има импресивно досие за анализа на трендовите на пазарот и обезбедување вредни сознанија за инвеститорите и за професионалците.Откако магистрирал финансии на реномиран универзитет, Џереми започнал успешна кариера во инвестициското банкарство, каде што ги усовршил своите вештини во анализа на сложени финансиски податоци и развивање инвестициски стратегии. Неговата вродена способност да ги предвидува движењата на пазарот и да ги идентификува профитабилните можности го наведе да биде препознаен како доверлив советник меѓу неговите врсници.Со страст за споделување на своето знаење и експертиза, Џереми го започна својот блог, Останете во тек со сите информации за бразилскиот и глобалниот финансиски пазар, за да им обезбеди на читателите ажурирана и остроумна содржина. Преку својот блог, тој има за цел да ги поттикне читателите со информациите што им се потребни за да донесат информирани финансиски одлуки.Експертизата на Џереми се протега надвор од блогирањето. Тој е поканет како гостин говорник на бројни индустриски конференции и семинари каде што ги споделува своите инвестициски стратегии и согледувања. Комбинацијата на неговото практично искуство и техничката експертиза го прави баран говорник меѓу инвестициските професионалци и аспирантите инвеститори.Покрај неговата работа вофинансиската индустрија, Џереми е страствен патник со голем интерес за истражување на различни култури. Оваа глобална перспектива му овозможува да ја разбере меѓусебната поврзаност на финансиските пазари и да обезбеди единствени увиди за тоа како глобалните настани влијаат на можностите за инвестирање.Без разлика дали сте искусен инвеститор или некој што сака да ги разбере сложеноста на финансиските пазари, блогот на Џереми Круз обезбедува богато знаење и непроценливи совети. Останете во тек со неговиот блог за да стекнете темелно разбирање за бразилскиот и глобалниот финансиски пазар и останете еден чекор понапред во вашето финансиско патување.