На вистинскиот пат! Видете 6 IPTV услуги кои се бесплатни и легални во Бразил

 На вистинскиот пат! Видете 6 IPTV услуги кои се бесплатни и легални во Бразил

Michael Johnson

Т.н. TV Box и IPTV ја револуционизираат потрошувачката на телевизиска содржина во Бразил. Сè попопуларно и на мета на проверка, добро е точно да се знаат карактеристиките на производот пред да се затвори зделката.

Националната агенција за телекомуникации ( Анател ) спроведе серија неодамнешни операции за борба против пиратеријата и запленување на илјадници парчиња опрема без соодветно одобрение за употреба во земјата.

Овој пазар, сепак, не се карактеризира само со незаконитост, напротив. Постојат платформи лиценцирани за работа во Бразил кои нудат многу погодности за гледачот, со бесплатен пристап.

Во текот на овој текст ќе прикажеме шест примери на IPTV услуги кои се достапни во земјата. Прво, сепак, добро е да се направи разлика помеѓу една услуга и друга.

Што е IPTV и TV BOX?

Иако и двете се технологии за телевизиска содржина, постои разлика во начинот на кој тие функционираат . IPTV кратенка за Интернет протокол телевизија. Името веќе кажува повеќе или помалку за што се работи.

IPTV е технологија која овозможува пренос на видео содржини, серии, филмови и телевизија во живо преку интернет. Општо земено, услугата се врши од платформа или апликација.

ТВ Бокс е уред (уред) што го трансформира вашиот заеднички телевизор во паметен телевизор. Овозможува пристап доапликации, услуги за стриминг и директна IPTV содржина на телевизија.

Во овој текст конкретно ќе се занимаваме со шест IPTV услуги кои се бесплатни и овластени во Бразил. Видете подолу:

1 – Pluto TV

Pluto TV е бесплатна алтернатива за различни уреди, како што се Android, iOS, паметни телевизори и интернет, која нуди широк спектар на ТВ канали за во живо, филмови, документарни и цртани филмови.

Услугата е поддржана од реклами, што гарантира дека е бесплатна за корисниците. Единствениот проблем е што ќе мора да гледате реклами за време на репродукцијата.

2 – Soul TV

Soul TV е достапен во речиси 200 земји. Платформата нуди повеќе од 100 бесплатни канали и работи и на Android и на iOS.

Платформата има своја продавница, која овозможува стекнување ексклузивни содржини, како што се филмови, емисии, курсеви, настани и други.

Веќе има повеќе од 100.000 регистрирани корисници и комбинира можности за забава со отворени канали, претплата и плаќање по преглед .

3 – Plex TV

Plex ТВ е бесплатна платформа за стриминг која нуди повеќе од 14.000 филмови, документарни филмови и ТВ серии. Компанијата неодамна објави нова ТВ услуга во живо која е бесплатна во над 220 земји, вклучувајќи го и Бразил.

Достапните канали се произведени од самиот Plex илипартнери на платформата. Не е можно да се најдат, на пример, традиционални канали како Globo, SBT или Bandeirantes.

За гледање телевизија во живо, не е потребна регистрација. Само инсталирајте ја апликацијата или одете на веб-локацијата и пристапете до делот „ТВ во живо“. Работи и на Android и на iOS.

4 – Samsung TV Plus

Samsung TV Plus е бесплатна услуга за стриминг до која може да се пристапи преку телевизорите на брендот, лансирана во 2017 година до овде. Платформата нуди листа од 50 бесплатни канали.

Покрај паметните телевизори, Samsung нуди услуга и за некои мобилни телефони Galaxy надвор од Бразил. Само преземете ја апликацијата од Play Store или Galaxy Store.

5 – LG Channels

LG Channels е ексклузивна услуга за брендирани уреди кои имаат систем webOS 4.5 или повисок. Платформата нуди ТВ во живо и пристап до услуги за стриминг.

Исто така види: Биографија: Роберто Кампос Нето

Досега е достапна во земји како што се: Бразил, Германија, Италија, Шпанија, Франција и Обединетото Кралство. Услугата има список од 20 канали, широк избор на серии и филмови.

6 – rlaxx TV

Како Soul TV, rlaxx TV може да се преземе на паметни телевизори од различни брендови и понуди бесплатен пристап до повеќе од 25 канали, како што се Televisa Novelas, Vevo Pop, Garaje TV и други.

Платформата неодамна лансираше апликација за паметни телефони која работи наАндроид и iOS. Покрај Бразил, веќе стигна до неколку земји во Европа и Океанија.

Исто така види: Кексот во фризер е лесен и брз: научи сега!

Вреди да се запамети дека најголемиот дел од содржината, сепак, се нуди на англиски јазик.

Michael Johnson

Џереми Круз е искусен финансиски експерт со длабоко разбирање на бразилскиот и светскиот пазар. Со повеќе од две децении искуство во индустријата, Џереми има импресивно досие за анализа на трендовите на пазарот и обезбедување вредни сознанија за инвеститорите и за професионалците.Откако магистрирал финансии на реномиран универзитет, Џереми започнал успешна кариера во инвестициското банкарство, каде што ги усовршил своите вештини во анализа на сложени финансиски податоци и развивање инвестициски стратегии. Неговата вродена способност да ги предвидува движењата на пазарот и да ги идентификува профитабилните можности го наведе да биде препознаен како доверлив советник меѓу неговите врсници.Со страст за споделување на своето знаење и експертиза, Џереми го започна својот блог, Останете во тек со сите информации за бразилскиот и глобалниот финансиски пазар, за да им обезбеди на читателите ажурирана и остроумна содржина. Преку својот блог, тој има за цел да ги поттикне читателите со информациите што им се потребни за да донесат информирани финансиски одлуки.Експертизата на Џереми се протега надвор од блогирањето. Тој е поканет како гостин говорник на бројни индустриски конференции и семинари каде што ги споделува своите инвестициски стратегии и согледувања. Комбинацијата на неговото практично искуство и техничката експертиза го прави баран говорник меѓу инвестициските професионалци и аспирантите инвеститори.Покрај неговата работа вофинансиската индустрија, Џереми е страствен патник со голем интерес за истражување на различни култури. Оваа глобална перспектива му овозможува да ја разбере меѓусебната поврзаност на финансиските пазари и да обезбеди единствени увиди за тоа како глобалните настани влијаат на можностите за инвестирање.Без разлика дали сте искусен инвеститор или некој што сака да ги разбере сложеноста на финансиските пазари, блогот на Џереми Круз обезбедува богато знаење и непроценливи совети. Останете во тек со неговиот блог за да стекнете темелно разбирање за бразилскиот и глобалниот финансиски пазар и останете еден чекор понапред во вашето финансиско патување.