Нејмар се соочува со критики за сумата за издршка на децата

 Нејмар се соочува со критики за сумата за издршка на децата

Michael Johnson

Списанието Форбс откри дека Нејмар плаќа 106.000 BRL месечна алиментација на неговиот 11-годишен син Дави Лука, кој живее во Барселона со неговата мајка, Керол Дантас. Вредноста е дел од родителските обврски на ѕвездата, кој има месечни приходи од 23 милиони R$ помеѓу платите, бизнисот и рекламирањето.

На социјалните мрежи, Нејмар беше критикуван од некои интернет корисници, кои сметаа дека ниска вредност во споредба со вашиот приход. „Заработете милиони и плаќајте само тоа“ и „кренете рака“ се некои вообичаени критики што ги упатуваат корисниците.

Меѓутоа, други тврдат дека оваа тема не треба да се дискутира од трети страни и дека мајката на момчето е таа која треба да се жали ако не сте задоволни. „Која треба да се жали е мајката на момчето, ако таа не се жали, никој не мора да се меша“, напиша следбеник.

Исто така види: Бесплатни слики на дофат на раката: дознајте како да најдете содржина без авторски права на Google

Нејмар и Керол Дантас одржуваат добри односи и инфлуенсерот обично го носи синот на гости неговиот татко во Париз, бидејќи моментално игра за ПСЖ. Таа и Бруна Бјанкарди, сегашната девојка на играчот, се блиски пријателки. Покрај тоа, таткото на Керол и Дејви Лука веќе размениле неколку зборови на восхит на социјалните мрежи.

Исто така види: Збогум со ажурирањата: iPhone-ите кои го завршуваат својот циклус во 2023 година!

Врската татко и син

Пред извесно време ѕвездата проговори за врската со синот во интервју со играчот Диего Рибас на Инстаграм. Тој го опиша момчето како весело, многу семејно и со суперсрцето. Како што расте Дејви, тој веќе има свој идентитет и личност.

Нејмар коментираше дека е одлично да се има неговиот син во близина, бидејќи може да го гледа почесто. Порано, кога Дејви живееше во Бразил, им беше тешко да се сретнат поради далечината и училишните часови. Со преселбата во Барселона, играчот изјави дека е многу среќен и „сега се е во ред“.

„Односот не само со него, туку и со неговата мајка и нејзиниот сопруг е навистина семеен, бидејќи да беше сестра ми, пријателка што ја познавам со години и мислам дека тоа е важно за сите, без разлика дали сето тоа се одразува на детето или не. Ако се чувствувате лошо со мајката, размислете за него и на крајот страдате, но фала му на Бога сè излезе“, рече кесот.

Michael Johnson

Џереми Круз е искусен финансиски експерт со длабоко разбирање на бразилскиот и светскиот пазар. Со повеќе од две децении искуство во индустријата, Џереми има импресивно досие за анализа на трендовите на пазарот и обезбедување вредни сознанија за инвеститорите и за професионалците.Откако магистрирал финансии на реномиран универзитет, Џереми започнал успешна кариера во инвестициското банкарство, каде што ги усовршил своите вештини во анализа на сложени финансиски податоци и развивање инвестициски стратегии. Неговата вродена способност да ги предвидува движењата на пазарот и да ги идентификува профитабилните можности го наведе да биде препознаен како доверлив советник меѓу неговите врсници.Со страст за споделување на своето знаење и експертиза, Џереми го започна својот блог, Останете во тек со сите информации за бразилскиот и глобалниот финансиски пазар, за да им обезбеди на читателите ажурирана и остроумна содржина. Преку својот блог, тој има за цел да ги поттикне читателите со информациите што им се потребни за да донесат информирани финансиски одлуки.Експертизата на Џереми се протега надвор од блогирањето. Тој е поканет како гостин говорник на бројни индустриски конференции и семинари каде што ги споделува своите инвестициски стратегии и согледувања. Комбинацијата на неговото практично искуство и техничката експертиза го прави баран говорник меѓу инвестициските професионалци и аспирантите инвеститори.Покрај неговата работа вофинансиската индустрија, Џереми е страствен патник со голем интерес за истражување на различни култури. Оваа глобална перспектива му овозможува да ја разбере меѓусебната поврзаност на финансиските пазари и да обезбеди единствени увиди за тоа како глобалните настани влијаат на можностите за инвестирање.Без разлика дали сте искусен инвеститор или некој што сака да ги разбере сложеноста на финансиските пазари, блогот на Џереми Круз обезбедува богато знаење и непроценливи совети. Останете во тек со неговиот блог за да стекнете темелно разбирање за бразилскиот и глобалниот финансиски пазар и останете еден чекор понапред во вашето финансиско патување.