Упатство за тоа како да ја откажете претплатата на Amazon Prime

 Упатство за тоа како да ја откажете претплатата на Amazon Prime

Michael Johnson

Како еден од најдобрите планови за претплата на пакети со придобивки, Amazon Prime нуди бројни предности со претплата достапна за речиси сите публика. На овој начин, бидејќи се толку комплетни во услугите што ги нудат, исто така е едноставно да се претплатите и откажете услугата.

Тука ќе опишеме чекор по чекор, некомплицирано, како можете да откажете и сепак да информирате кои услуги биле недостапен по завршувањето на процесот.

Исто така види: Google Chrome: најмоќниот и разноврсен прелистувач – Знајте ги неговите 4 главни предности

Упатство за откажување на претплата на Amazon Prime

За да ја започнете процедурата, прво треба да се најавите на вашата сметка на Amazon. Можно е да се откажете со користење на компјутерот или апликациите достапни за Android и iOS.

Откажување со користење на компјутер:

• Пристапете до Amazon Prime со вашата сметка најавена;

• Одете во опцијата „управувај со претплата“;

Исто така види: PIS / Pasep 2021 се уште доцни! Погледнете кога ќе се исплати сумата

• Кликнете на опцијата „откажи претплата и придобивки“;

• Потврдете со „продолжи и откажеш“, потоа опцијата „откажи претплата“;

• Конечно, потврдете го откажувањето на информираниот датум;

Откажување во мобилната апликација:

• Отворете апликацијата Amazon;

• Кликнете на иконата на профилот, одете во опцијата „ваша сметка“;

• Пристапете до „поставките на сметката“, потоа „поставете претплата за Prime“;

• Пристапете до соодветните опции „управувањепретплата“, „претплата“, „откажи претплата и поволности“;

• Потоа одете до дното на екранот и кликнете на „продолжи и откажа“, потврдете „откажи претплата“ и внесениот датум.

Со завршувањето на откажувањето, пристапот до следните услуги е недостапен: Amazon Prime Video, Prime Music, Twitch Prime Gaming, Prime Reading, попусти на производите на Amazon Super за супермаркети, бесплатна испорака и понуди и промоции на Amazon Prime.

Дури и со откажување на услугите, Amazon Prime нуди враќање на вредноста на претплатата доколку откажувањето се изврши во рок од 7 работни дена од последната уплата.

Некои важни известувања за откажувањето :

Бидејќи постапката може да не биде веднаш одобрена, на клиентот може да му се наплати претплатата, така што производите остануваат активни до последната уплата.

Треба да се забележи исто така, дека дури и кога претплатата е откажана, вашата сметка на Амазон не е избришана од системот, на крајот на краиштата, сепак на крајот може повторно да се претплатите на услугите.

Michael Johnson

Џереми Круз е искусен финансиски експерт со длабоко разбирање на бразилскиот и светскиот пазар. Со повеќе од две децении искуство во индустријата, Џереми има импресивно досие за анализа на трендовите на пазарот и обезбедување вредни сознанија за инвеститорите и за професионалците.Откако магистрирал финансии на реномиран универзитет, Џереми започнал успешна кариера во инвестициското банкарство, каде што ги усовршил своите вештини во анализа на сложени финансиски податоци и развивање инвестициски стратегии. Неговата вродена способност да ги предвидува движењата на пазарот и да ги идентификува профитабилните можности го наведе да биде препознаен како доверлив советник меѓу неговите врсници.Со страст за споделување на своето знаење и експертиза, Џереми го започна својот блог, Останете во тек со сите информации за бразилскиот и глобалниот финансиски пазар, за да им обезбеди на читателите ажурирана и остроумна содржина. Преку својот блог, тој има за цел да ги поттикне читателите со информациите што им се потребни за да донесат информирани финансиски одлуки.Експертизата на Џереми се протега надвор од блогирањето. Тој е поканет како гостин говорник на бројни индустриски конференции и семинари каде што ги споделува своите инвестициски стратегии и согледувања. Комбинацијата на неговото практично искуство и техничката експертиза го прави баран говорник меѓу инвестициските професионалци и аспирантите инвеститори.Покрај неговата работа вофинансиската индустрија, Џереми е страствен патник со голем интерес за истражување на различни култури. Оваа глобална перспектива му овозможува да ја разбере меѓусебната поврзаност на финансиските пазари и да обезбеди единствени увиди за тоа како глобалните настани влијаат на можностите за инвестирање.Без разлика дали сте искусен инвеститор или некој што сака да ги разбере сложеноста на финансиските пазари, блогот на Џереми Круз обезбедува богато знаење и непроценливи совети. Останете во тек со неговиот блог за да стекнете темелно разбирање за бразилскиот и глобалниот финансиски пазар и останете еден чекор понапред во вашето финансиско патување.