Ова се 5-те најлоши пива на светот: Зошто се лоши?

 Ова се 5-те најлоши пива на светот: Зошто се лоши?

Michael Johnson

Овие пива можеби не се дел од рутината на бразилските пивари, но важно е да бидете свесни дали треба да патувате. Не вреди да се купува лошо пиво наоколу, нели?

Пивото се смета за многу стар пијалок во светот и се дегустира од 2100 година п.н.е. Со текот на годините, се разбира, многу други продукции на пиво се појавија ширум светот, а некои станаа поценети, додека други се намалија поради јавното неодобрување. Некои дури се сметаат за најлоши во светот!

Одличните дегустатори на пијалоци направија листа со најдобрите и најлошите пива, врз основа на презентираниот квалитет. Дури и платформата Beeradvocate го следи истиот предлог во листата на најлошите пива во светот.

1. Miller 64 (Miller Brewing Co.)

Почнувајќи со најлошото пиво во светот, Miller 64 е на прво место.меѓу најлошите: пијалокот, според мислењата, е сличен на водата.

Исто така види: Запознајте го прекрасниот сребрен дожд и научете како да го одгледувате ова растение

Пченката и хмељот, кои се дел од составот на пивото, се сметаат за лоши и во мала количина; Ова го објаснуваат следбениците на Beeradvocate.

2. Budweiser Select 55 (Anheuser)

Едно од најпознатите пива на брендот се смета за второ најлошо. Пивото има мала содржина најаглехидрати и калории, но конзументите на пијалокот велат дека има чуден мирис и дека има кисел вкус.

3. Природна светлина (Aneuser-Busch)

Според познавачите, единствениот добар дел од ова пиво е ниската цена (и вреди за цената!), бидејќи вкусот не е добар, па дури и споредувале до валкана средина, слична на вкусот на урината. Каков ужас!

Исто така види: Дали знаете кои се видовите на растенија и нивните разлики? Дојдете да се запознаете!

4. Sharp’s (Miller Brewing Co.)

Пивото е безалкохолно и тоа е една од причините зошто не е добро ценето. Дегустаторите велат дека има вкус на тоник вода и затоа би било подобро да се пие вода.

5. Keystone Light (Coors Brewing Company)

Ова е на петтото место меѓу најлошите пива во светот, но и покрај тоа не е причина за славење. Дегустаторите го оценуваат ова пиво како вода со вкус на пиво, а единствената предност е вредноста за која се продава.

Michael Johnson

Џереми Круз е искусен финансиски експерт со длабоко разбирање на бразилскиот и светскиот пазар. Со повеќе од две децении искуство во индустријата, Џереми има импресивно досие за анализа на трендовите на пазарот и обезбедување вредни сознанија за инвеститорите и за професионалците.Откако магистрирал финансии на реномиран универзитет, Џереми започнал успешна кариера во инвестициското банкарство, каде што ги усовршил своите вештини во анализа на сложени финансиски податоци и развивање инвестициски стратегии. Неговата вродена способност да ги предвидува движењата на пазарот и да ги идентификува профитабилните можности го наведе да биде препознаен како доверлив советник меѓу неговите врсници.Со страст за споделување на своето знаење и експертиза, Џереми го започна својот блог, Останете во тек со сите информации за бразилскиот и глобалниот финансиски пазар, за да им обезбеди на читателите ажурирана и остроумна содржина. Преку својот блог, тој има за цел да ги поттикне читателите со информациите што им се потребни за да донесат информирани финансиски одлуки.Експертизата на Џереми се протега надвор од блогирањето. Тој е поканет како гостин говорник на бројни индустриски конференции и семинари каде што ги споделува своите инвестициски стратегии и согледувања. Комбинацијата на неговото практично искуство и техничката експертиза го прави баран говорник меѓу инвестициските професионалци и аспирантите инвеститори.Покрај неговата работа вофинансиската индустрија, Џереми е страствен патник со голем интерес за истражување на различни култури. Оваа глобална перспектива му овозможува да ја разбере меѓусебната поврзаност на финансиските пазари и да обезбеди единствени увиди за тоа како глобалните настани влијаат на можностите за инвестирање.Без разлика дали сте искусен инвеститор или некој што сака да ги разбере сложеноста на финансиските пазари, блогот на Џереми Круз обезбедува богато знаење и непроценливи совети. Останете во тек со неговиот блог за да стекнете темелно разбирање за бразилскиот и глобалниот финансиски пазар и останете еден чекор понапред во вашето финансиско патување.