Протече следниот BMW X2 кој личи на Fiat Fastback: Кој кого копираше?

 Протече следниот BMW X2 кој личи на Fiat Fastback: Кој кого копираше?

Michael Johnson

Индустријата секогаш бара да ги подобри своите процеси и производителот да им понуди на крајните потрошувачи подобро искуство. Во однос на автомобилската индустрија, познато е дека секоја година на пазарот пристигнуваат нови возила со подобрен дизајн, како и со нивните перформанси. Откако италијанската компанија Fiat го лансираше автомобилот Fastback во Бразил, многу луѓе го споредија со автомобилот BMW X4 поради неговиот изглед сличен на германскиот SUV купе.

Сепак, BMW никогаш немал модел во оваа категорија со иста големина како Fiat Fastback, сепак, ова ќе се промени со втората генерација на X2. Првата генерација на овој модел има формат на спортски отвор, имаше понизок покрив од X1 и различен преден дел од неговиот брат на платформата. Сепак, оваа визуелна диференцијација не го привлече вниманието на потрошувачите и на крајот беше прекината во Бразил пред кратко време.

Исто така види: Дали сте член на кралското семејство? Откријте дали вашето презиме е на списокот!

Германската компанија, откако забележа дека верзиите X4 и X6 се успешни затоа што се верзии на моделите X3 и X5, одлучи да ја спроведе истата акција со X1. Сега, новиот X2 ќе биде вистинско SUV купе. Сепак, предниот дел на X2 и X1 ќе има малку детали што ќе ги издвојат. Внатрешноста ќе биде идентична со онаа на X1, освен дополнителниот простор што ќе го има на покривот.

Во оваа смисла, она што навистина ќе се промени помеѓу двете верзии е покривот кој ќе биде понизок и повеќе заоблен во новиот модел. Како Fiat Fastback,новиот BMW X2 ќе има мал волумен одзади за да го истакне спортскиот стил и да го смести спојлерот во поскапите верзии.

Исто така види: Лула потпиша 100-годишно кршење на тајноста. разберете што значи

Браникот на новиот BMW X2 ќе биде сличен на оној на моделите X4 и X6. Плоча, исто како што нејзините купе браќа ќе бидат на капакот на багажникот, ова е визуелна стратегија што германската марка ја користеше за дополнително да ги разликува стандардните теренци.

Што се однесува до моторот, BMW X2 2024 треба да има 2.0-литарски турбо-полнач со четврти цилиндричен мотор во неколку различни варијанти на моќност и вртежен момент. Покрај тоа, марката исто така има намера да ја лансира својата 100% електрична верзија наречена iX2.

Michael Johnson

Џереми Круз е искусен финансиски експерт со длабоко разбирање на бразилскиот и светскиот пазар. Со повеќе од две децении искуство во индустријата, Џереми има импресивно досие за анализа на трендовите на пазарот и обезбедување вредни сознанија за инвеститорите и за професионалците.Откако магистрирал финансии на реномиран универзитет, Џереми започнал успешна кариера во инвестициското банкарство, каде што ги усовршил своите вештини во анализа на сложени финансиски податоци и развивање инвестициски стратегии. Неговата вродена способност да ги предвидува движењата на пазарот и да ги идентификува профитабилните можности го наведе да биде препознаен како доверлив советник меѓу неговите врсници.Со страст за споделување на своето знаење и експертиза, Џереми го започна својот блог, Останете во тек со сите информации за бразилскиот и глобалниот финансиски пазар, за да им обезбеди на читателите ажурирана и остроумна содржина. Преку својот блог, тој има за цел да ги поттикне читателите со информациите што им се потребни за да донесат информирани финансиски одлуки.Експертизата на Џереми се протега надвор од блогирањето. Тој е поканет како гостин говорник на бројни индустриски конференции и семинари каде што ги споделува своите инвестициски стратегии и согледувања. Комбинацијата на неговото практично искуство и техничката експертиза го прави баран говорник меѓу инвестициските професионалци и аспирантите инвеститори.Покрај неговата работа вофинансиската индустрија, Џереми е страствен патник со голем интерес за истражување на различни култури. Оваа глобална перспектива му овозможува да ја разбере меѓусебната поврзаност на финансиските пазари и да обезбеди единствени увиди за тоа како глобалните настани влијаат на можностите за инвестирање.Без разлика дали сте искусен инвеститор или некој што сака да ги разбере сложеноста на финансиските пазари, блогот на Џереми Круз обезбедува богато знаење и непроценливи совети. Останете во тек со неговиот блог за да стекнете темелно разбирање за бразилскиот и глобалниот финансиски пазар и останете еден чекор понапред во вашето финансиско патување.