Црниот петок започна во Бургер Кинг; Останете на врвот на промоциите!

 Црниот петок започна во Бургер Кинг; Останете на врвот на промоциите!

Michael Johnson

Сакате да знаете како да освоите закуска Бургер Кинг без да потрошите ништо? Само пријавете се за ждрепката. За учество на оваа промоција потребно е да сте член на Клуб БК, да ја преземете апликацијата на синџирот за брза храна и да се регистрирате.

Името на промоцијата што ја лансираше ланецот е „Бота Фого“ и се состои од потрошувачот го тресе вашиот мобилен телефон за да освои награди. Ако се појави награда на екранот на вашиот мобилен телефон, ќе треба да го искористите купонот во рок од 30 минути во која било продавница на Бургер Кинг.

Секој во Бразил може да ужива во оваа промоција. Апликацијата е достапна и за Android и за iOS системите, а можно е да се регистрира само еден CPF по преземена апликација.

Исто така види: Откријте ги здравствените придобивки од ловоров лист

Дневно ќе биде достапен само еден обид, но можно е да се протресе мобилниот телефон за да се победи награди до два пати. Тоа е затоа што постои „Пријателски код“, кој може да се сподели, што им овозможува уште една шанса на оние кои не победиле првиот пат.

Наградите за оваа промоција се: Combo CBK или Chicken Crispy, a Оригинален BK или BK оригинален чедар и BK микс Овалтин или прстени од кромид. Покрај овие производи, ќе се наградуваат и купони и поени за Clube BK.

Повеќе промоции

Ова не е единствената промоција што ја нуди Бургер Кинг овој црн петок. Тоа е затоа што тука е и промоцијата „Секој ден различно 7×1“. Со оваа кампања ќе бидеМожно е да се купат производи за 7 R$ директно во продавниците на синџирот или преку достава, покрај комбинации со седум производи за почетна цена од 27,90 R$.

Сендвичи, десерти и придружни јадења ќе бидат достапни во овој понуда. За да ја добиете комплетната листа на сите производи, само преземете ја апликацијата.

За да ги добиете купоните, треба да ја преземете и апликацијата Бургер Кинг. Понудите ќе се активираат и ќе можат да се повлечат со достава или директно на шалтер на некој од продавниците на ланецот. Што мислите за промоциите? Ако уживате во менито и сте заинтересирани за зделките, преземете ја апликацијата и не пропуштајте го црниот петок на Бургер Кинг!

Исто така види: Real Digital: програмскиот пилот им овозможува на банките да ги замрзнат корисничките сметки

Michael Johnson

Џереми Круз е искусен финансиски експерт со длабоко разбирање на бразилскиот и светскиот пазар. Со повеќе од две децении искуство во индустријата, Џереми има импресивно досие за анализа на трендовите на пазарот и обезбедување вредни сознанија за инвеститорите и за професионалците.Откако магистрирал финансии на реномиран универзитет, Џереми започнал успешна кариера во инвестициското банкарство, каде што ги усовршил своите вештини во анализа на сложени финансиски податоци и развивање инвестициски стратегии. Неговата вродена способност да ги предвидува движењата на пазарот и да ги идентификува профитабилните можности го наведе да биде препознаен како доверлив советник меѓу неговите врсници.Со страст за споделување на своето знаење и експертиза, Џереми го започна својот блог, Останете во тек со сите информации за бразилскиот и глобалниот финансиски пазар, за да им обезбеди на читателите ажурирана и остроумна содржина. Преку својот блог, тој има за цел да ги поттикне читателите со информациите што им се потребни за да донесат информирани финансиски одлуки.Експертизата на Џереми се протега надвор од блогирањето. Тој е поканет како гостин говорник на бројни индустриски конференции и семинари каде што ги споделува своите инвестициски стратегии и согледувања. Комбинацијата на неговото практично искуство и техничката експертиза го прави баран говорник меѓу инвестициските професионалци и аспирантите инвеститори.Покрај неговата работа вофинансиската индустрија, Џереми е страствен патник со голем интерес за истражување на различни култури. Оваа глобална перспектива му овозможува да ја разбере меѓусебната поврзаност на финансиските пазари и да обезбеди единствени увиди за тоа како глобалните настани влијаат на можностите за инвестирање.Без разлика дали сте искусен инвеститор или некој што сака да ги разбере сложеноста на финансиските пазари, блогот на Џереми Круз обезбедува богато знаење и непроценливи совети. Останете во тек со неговиот блог за да стекнете темелно разбирање за бразилскиот и глобалниот финансиски пазар и останете еден чекор понапред во вашето финансиско патување.