Убиј го, Супер Марио Брос! Филмот го освои третиот највисок бокс офис во светот!

 Убиј го, Супер Марио Брос! Филмот го освои третиот највисок бокс офис во светот!

Michael Johnson

За оние од вас кои не можат да одат да го гледаат „ Super Mario Bros: The Movie “ во кино, не грижете се! Наскоро, анимацијата ќе биде достапна на стримови . Сепак, успехот на Nintendo продолжува да ги привлекува младите и старите во кината ширум светот.

Само минатиот викенд, адаптацијата на една од видео игрите најсаканите од сите заработи вкупно 10 долари милиони на благајните во САД. Дебито на филмот се случи пред повеќе од еден месец, а анимацијата веќе изнесува 1,248 милијарди американски долари.

Фановите на „Super Mario Bros“ секако ја замислуваа, но анимацијата сега ја зазема импресивната позиција на трета најголема заработка ширум светот меѓу филмовите од овој жанр. Вистински настан.

Анимацијата е веќе светски успех на благајните

Анимацијата ги полни кината уште од своето големо деби. И возрасните кои ја играле играта во детството и децата покажале интерес да го гледаат филмот.

Како што објави The Hollywood Reporter, месец и половина по објавувањето, филмот се најде на третото место на бокс офисот, само втор до неодамнешните „Брзи и бесни“ и „Чувари на галаксијата том 3“.

Анимацијата исто така помина пред одличните филмови, како што се „Миниони“ (1,157 милијарди американски долари), „Одвратниот јас“ Омилени 3“ (1,032 милијарди долари), „Приказна за играчките 3“ (1,068 милијарди долари), „Кралот лав“ (986 милиони долари) и „МојатаDespicable Favorite 2“ (975 милиони долари).

Во моментов, адаптацијата е само зад „Frozen 2“ (1,45 милијарди долари) и „Frozen“ (1,284 милијарди долари). Два филма кои имаат посебно место во срцата на децата.

„Супер Марио“ ги надмина „Неверојатните“ (1,243 милијарди долари) во глобална заработка, кој се најде на третото место меѓу анимирани филмови со најголема заработка. Уште едно големо достигнување.

Исто така види: Екстремна отпорност за фер цена: 3 модели на неуништливи паметни телефони кои чинат помалку од 3.800 R$

Покрај сиот успех, конечно можеме да кажеме дека адаптацијата собра приближно 550 милиони УСД во Соединетите Држави и 700 милиони УСД ширум светот, со вкупна вредност од 1,248 милијарди УСД.

Исто така види: XP го купува Институтот за менаџмент во информатичка технологија (IGTI), за учење на далечина

Michael Johnson

Џереми Круз е искусен финансиски експерт со длабоко разбирање на бразилскиот и светскиот пазар. Со повеќе од две децении искуство во индустријата, Џереми има импресивно досие за анализа на трендовите на пазарот и обезбедување вредни сознанија за инвеститорите и за професионалците.Откако магистрирал финансии на реномиран универзитет, Џереми започнал успешна кариера во инвестициското банкарство, каде што ги усовршил своите вештини во анализа на сложени финансиски податоци и развивање инвестициски стратегии. Неговата вродена способност да ги предвидува движењата на пазарот и да ги идентификува профитабилните можности го наведе да биде препознаен како доверлив советник меѓу неговите врсници.Со страст за споделување на своето знаење и експертиза, Џереми го започна својот блог, Останете во тек со сите информации за бразилскиот и глобалниот финансиски пазар, за да им обезбеди на читателите ажурирана и остроумна содржина. Преку својот блог, тој има за цел да ги поттикне читателите со информациите што им се потребни за да донесат информирани финансиски одлуки.Експертизата на Џереми се протега надвор од блогирањето. Тој е поканет како гостин говорник на бројни индустриски конференции и семинари каде што ги споделува своите инвестициски стратегии и согледувања. Комбинацијата на неговото практично искуство и техничката експертиза го прави баран говорник меѓу инвестициските професионалци и аспирантите инвеститори.Покрај неговата работа вофинансиската индустрија, Џереми е страствен патник со голем интерес за истражување на различни култури. Оваа глобална перспектива му овозможува да ја разбере меѓусебната поврзаност на финансиските пазари и да обезбеди единствени увиди за тоа како глобалните настани влијаат на можностите за инвестирање.Без разлика дали сте искусен инвеститор или некој што сака да ги разбере сложеноста на финансиските пазари, блогот на Џереми Круз обезбедува богато знаење и непроценливи совети. Останете во тек со неговиот блог за да стекнете темелно разбирање за бразилскиот и глобалниот финансиски пазар и останете еден чекор понапред во вашето финансиско патување.