Банко Интер започнува настан за да го олесни стекнувањето на црна карта

 Банко Интер започнува настан за да го олесни стекнувањето на црна карта

Michael Johnson

Inter Week 2021 е закажана за 25-ти и 29-ти октомври и ќе овозможи неколку акции. Меѓу главните моменти е акумулацијата и размената на бодови за враќање на готовина. Дополнително, настанот на Banco Inter ќе ја олесни надградбата на кредитната картичка во Black.

Прочитајте повеќе: Banco Inter воведува ознака за патарина; Погледнете како да вработите и да добиете бесплатна месечна претплата

Па, сонот на многу потрошувачи можеби е поблиску до остварување со Неделата на Интер. Црната картичка на Банко Интер дава пристап до неколку предности. Една од предностите на овој уред е враќањето на готовина од 1% при купувањето.

Inter Week и Black Card

За да имате шанса да освоите црна картичка, мора да се регистрирате за Inter Week 2021 година. На веб-страницата на промоцијата ќе има некои задачи кои учесниците мора да ги завршат.

Со завршување на предизвиците се отклучуваат некои поволности. Покрај тоа, претплатниците на крајот се натпреваруваат за награди при извршување на секоја мисија. Наградата вклучува купони до 5.000 R$ при купување во Inter Shop, на пример.

Inter Week 2020

Во последното издание на настанот, во 2020 година, Црната картичка беше отклучена откако ќе ги исполни предложените задачи. Односно, логистиката на настанот беше иста како и моментално усвоена. Меѓу задачите наметнати во 2020 година беше учеството во заедницата на инвеститорите. Друга беше да се направи инвестиција, на пример.

НаБанко Интер сè уште не ги објави деталите за промоцијата во 2021 година. Сепак, валидно е да се земе она што се случи минатата година како основа, да се подготви однапред.

Исто така види: Научете како да го гледате Rock in Rio 2022 во живо и бесплатно

Црната картичка на Интер, како и другите банки, има тенденција да биде избран производ. Покрај тоа што сте многу посакувани од клиентите, мора да исполнувате некои предуслови за да го поседувате. Овозможува пристап до неколку ексклузивни функции и има продолжен кредитен лимит.

Како резултат на тоа, генерално, за да имате картичка со црно знаме, треба да имате значително салдо во готовина. Inter Week е начин да се прошири базата на клиенти, без да има толку многу основни барања.

Исто така види: Заедничка мирта: знајте ги главните карактеристики и како да се засади

Michael Johnson

Џереми Круз е искусен финансиски експерт со длабоко разбирање на бразилскиот и светскиот пазар. Со повеќе од две децении искуство во индустријата, Џереми има импресивно досие за анализа на трендовите на пазарот и обезбедување вредни сознанија за инвеститорите и за професионалците.Откако магистрирал финансии на реномиран универзитет, Џереми започнал успешна кариера во инвестициското банкарство, каде што ги усовршил своите вештини во анализа на сложени финансиски податоци и развивање инвестициски стратегии. Неговата вродена способност да ги предвидува движењата на пазарот и да ги идентификува профитабилните можности го наведе да биде препознаен како доверлив советник меѓу неговите врсници.Со страст за споделување на своето знаење и експертиза, Џереми го започна својот блог, Останете во тек со сите информации за бразилскиот и глобалниот финансиски пазар, за да им обезбеди на читателите ажурирана и остроумна содржина. Преку својот блог, тој има за цел да ги поттикне читателите со информациите што им се потребни за да донесат информирани финансиски одлуки.Експертизата на Џереми се протега надвор од блогирањето. Тој е поканет како гостин говорник на бројни индустриски конференции и семинари каде што ги споделува своите инвестициски стратегии и согледувања. Комбинацијата на неговото практично искуство и техничката експертиза го прави баран говорник меѓу инвестициските професионалци и аспирантите инвеститори.Покрај неговата работа вофинансиската индустрија, Џереми е страствен патник со голем интерес за истражување на различни култури. Оваа глобална перспектива му овозможува да ја разбере меѓусебната поврзаност на финансиските пазари и да обезбеди единствени увиди за тоа како глобалните настани влијаат на можностите за инвестирање.Без разлика дали сте искусен инвеститор или некој што сака да ги разбере сложеноста на финансиските пазари, блогот на Џереми Круз обезбедува богато знаење и непроценливи совети. Останете во тек со неговиот блог за да стекнете темелно разбирање за бразилскиот и глобалниот финансиски пазар и останете еден чекор понапред во вашето финансиско патување.