МегаСена 2402; погледнете го резултатот од оваа сабота, 21/08; наградата е 41 милион BRL

 МегаСена 2402; погледнете го резултатот од оваа сабота, 21/08; наградата е 41 милион BRL

Michael Johnson

Извлекувањето на Mega-Sena 2402 се одржа во Espaço Loterias CAIXA, лоциран на автобускиот терминал Tietê, во Сао Паоло, во саботата вечерта, на 21-ви, со проценет награден фонд од 41 милиони R$.

Извлечените броеви се: 06 22 25 29 30 60.

Извлекувањата на Мега-Сена се одржуваат два пати неделно, во среда и сабота. Затоа, следната ждрепка ќе се одржи во среда.

Минималниот облог, од 6 броеви, чини 4,50 BRL. Колку повеќе броеви бирате, толку е поголема цената на облогот и поголеми се шансите да ја освоите најпосакуваната награда во земјата. Мега-Сена плаќа милиони на лицето кое одговара на 6-те извлечени броеви. Сè уште е можно да се освојат награди со усогласување на 4 или 5 броеви од 60 достапни на тркалото за обложување.

  • Проверете го овде Резултатот од Лотоманија
  • Видете го и резултатот од Quina

Можете да се обложувате на Мега-Сена онлајн, преку страницата, www.loterias.caixa.gov.br или во продавниците за лотарија. Запомнете дека облозите мора да се стават пред 19:00 часот на денот на секое извлекување.

Правила

За да го остварите вашиот сон да станете следниот милионер, мора да означите 6 до 15 броеви на воланот, дозволувајќи му на системот да ги избере броевите за вас (Изненадување) и/или натпреварувајте се со истиот облог за 2, 4 или 8 последователни натпревари (Teimosinha).

Ако нема победник во кој било опсег, вредноста се акумулира за следниот натпревар, восоодветниот опсег на награди. Не заборавајте да ја проверите вашата ливче за обложување. Наградите истекуваат 90 дена по датумот на извлекување. По овој период, износите се префрлаат во националната каса за инвестирање во ФИЕС – Фондот за финансирање на студенти за високо образование.

Исто така види: Риба горила: фотографијата од мистериозното и бизарно суштество ги интригантизира корисниците на мрежата

Како да ја добиете наградата Мега-Сена?

Можете да ја добиете вашата награда во која било акредитирана лотарија или во филијали на Caixa. Ако бруто наградата надминува 1.903,98 BRL, плаќањето може да се изврши само во филијалите на Caixa, по приложување на оригинален доказ за идентитет со CPF и оригинална и добитна потврда за облог. Износите еднакви или поголеми од 10.000,00 R$ се плаќаат во минимален период од D+2 од презентацијата во филијалата CAIXA.

Исто така види: Откријте како можете да користите WhatsApp дури и без интернет

Michael Johnson

Џереми Круз е искусен финансиски експерт со длабоко разбирање на бразилскиот и светскиот пазар. Со повеќе од две децении искуство во индустријата, Џереми има импресивно досие за анализа на трендовите на пазарот и обезбедување вредни сознанија за инвеститорите и за професионалците.Откако магистрирал финансии на реномиран универзитет, Џереми започнал успешна кариера во инвестициското банкарство, каде што ги усовршил своите вештини во анализа на сложени финансиски податоци и развивање инвестициски стратегии. Неговата вродена способност да ги предвидува движењата на пазарот и да ги идентификува профитабилните можности го наведе да биде препознаен како доверлив советник меѓу неговите врсници.Со страст за споделување на своето знаење и експертиза, Џереми го започна својот блог, Останете во тек со сите информации за бразилскиот и глобалниот финансиски пазар, за да им обезбеди на читателите ажурирана и остроумна содржина. Преку својот блог, тој има за цел да ги поттикне читателите со информациите што им се потребни за да донесат информирани финансиски одлуки.Експертизата на Џереми се протега надвор од блогирањето. Тој е поканет како гостин говорник на бројни индустриски конференции и семинари каде што ги споделува своите инвестициски стратегии и согледувања. Комбинацијата на неговото практично искуство и техничката експертиза го прави баран говорник меѓу инвестициските професионалци и аспирантите инвеститори.Покрај неговата работа вофинансиската индустрија, Џереми е страствен патник со голем интерес за истражување на различни култури. Оваа глобална перспектива му овозможува да ја разбере меѓусебната поврзаност на финансиските пазари и да обезбеди единствени увиди за тоа како глобалните настани влијаат на можностите за инвестирање.Без разлика дали сте искусен инвеститор или некој што сака да ги разбере сложеноста на финансиските пазари, блогот на Џереми Круз обезбедува богато знаење и непроценливи совети. Останете во тек со неговиот блог за да стекнете темелно разбирање за бразилскиот и глобалниот финансиски пазар и останете еден чекор понапред во вашето финансиско патување.