Милијардер: Кој ќе го наследи богатството на најбогатиот човек на светот?

 Милијардер: Кој ќе го наследи богатството на најбогатиот човек на светот?

Michael Johnson

Ако луѓето кои имаат куповна моќ да купат луксузни предмети се сметаат за богати, замислете ги сопствениците на овие брендови! Милијардерот Бернард Арно , најбогатиот човек во светот денес според Форбс, поседува брендови како Луј Витон, Тифани и засилувач; Co и Christian Dior, формирајќи LVMH.

Неговото богатство надминува 200 милијарди долари, а бизнисменот милијардер продолжува да врши важни активности во своите компании, но има 5 деца активни во неговите бизниси, имено, Alexandre Arnault, Antoine Arnault Жан Арно, Фредерик Арно и Делфин Арно.

Позиции на наследниците во компаниите на милијардерот Бернар Арно

Дури и со богатство кое може да гарантира пензионирање на генерации од неговото семејство, децата на Бернар Арно работи активно во компаниите на LVMH, заземајќи високи позиции.

Делфин, најстарата ќерка, моментално е заменик-извршен директор на Луј Витон. Во февруари оваа година, наследничката стана и извршен директор и претседател на луксузниот Диор.

Антони Арно претходно беше извршен директор на Диор, но сега неговата позиција во брендот е извршен претседател. Неговиот брат, Alexandre Arnault, е потпретседател на луксузниот бренд за накит Tiffany & Ко, покрај тоа што е главен извршен директор на Rimowa.

Исто така види: Неверојатна решителност: Индијанец ја кренал раката над 40 години!

Фредерик Арно служи како извршен директор на компанијата за луксузни часовници TAG Heuer. Најмладиот од семејството, Жан Арно, исто така зазема амногу истакната позиција, како актуелен претседател и извршен директор на групацијата LVMH.

Бернард Арно со сопругата и петте деца (Извор: АФП)

Запознајте ги 10-те најбогати луѓето во светот во 2023 година, според Форбс

На 74 години, Бернард Арно ќе има богатство од 211 милијарди долари за да ги остави своите деца кога ќе замине. Најбогатиот милијардер во светот го зазема првото место на листата на Форбс во 2023 година, надминувајќи го Илон Маск , извршен директор на Тесла.

Разликата меѓу богатството на тајкуните е 31 милијарда долари, оставајќи го Бернард Арно на врвот на листата на најбогати во светот.

Исто така види: Овен кактус нема повеќе! Знајте што да направите за да го вратите проблемот
  1. Бернард Арно – нето богатство: 211 милијарди американски долари
  2. Илон Маск – нето богатство: САД 180 милијарди долари
  3. Џеф Безос – нето богатство: 114 милијарди долари
  4. Лоренс Џозеф Елисон – нето богатство: 107 милијарди долари
  5. Ворен Бафет – нето богатство: 106 милијарди долари
  6. <8 8>Бил Гејтс – Нето богатство: 104 милијарди долари
  7. Мајкл Блумберг – Нето богатство: 94,5 милијарди долари
  8. Карлос Слим Хелу и семејството – Нето богатство: 93 милијарди американски долари
  9. Мукеш Амбани – Нето вредност: 83,4 милијарди долари
  10. Стив Балмер – Нето вредност: 80,7 милијарди долари

Michael Johnson

Џереми Круз е искусен финансиски експерт со длабоко разбирање на бразилскиот и светскиот пазар. Со повеќе од две децении искуство во индустријата, Џереми има импресивно досие за анализа на трендовите на пазарот и обезбедување вредни сознанија за инвеститорите и за професионалците.Откако магистрирал финансии на реномиран универзитет, Џереми започнал успешна кариера во инвестициското банкарство, каде што ги усовршил своите вештини во анализа на сложени финансиски податоци и развивање инвестициски стратегии. Неговата вродена способност да ги предвидува движењата на пазарот и да ги идентификува профитабилните можности го наведе да биде препознаен како доверлив советник меѓу неговите врсници.Со страст за споделување на своето знаење и експертиза, Џереми го започна својот блог, Останете во тек со сите информации за бразилскиот и глобалниот финансиски пазар, за да им обезбеди на читателите ажурирана и остроумна содржина. Преку својот блог, тој има за цел да ги поттикне читателите со информациите што им се потребни за да донесат информирани финансиски одлуки.Експертизата на Џереми се протега надвор од блогирањето. Тој е поканет како гостин говорник на бројни индустриски конференции и семинари каде што ги споделува своите инвестициски стратегии и согледувања. Комбинацијата на неговото практично искуство и техничката експертиза го прави баран говорник меѓу инвестициските професионалци и аспирантите инвеститори.Покрај неговата работа вофинансиската индустрија, Џереми е страствен патник со голем интерес за истражување на различни култури. Оваа глобална перспектива му овозможува да ја разбере меѓусебната поврзаност на финансиските пазари и да обезбеди единствени увиди за тоа како глобалните настани влијаат на можностите за инвестирање.Без разлика дали сте искусен инвеститор или некој што сака да ги разбере сложеноста на финансиските пазари, блогот на Џереми Круз обезбедува богато знаење и непроценливи совети. Останете во тек со неговиот блог за да стекнете темелно разбирање за бразилскиот и глобалниот финансиски пазар и останете еден чекор понапред во вашето финансиско патување.