Научете да правите роза од виножито

 Научете да правите роза од виножито

Michael Johnson

розата е едно од најпопуларните цвеќиња во светот. Човекот го одгледувал уште од антиката. Симбол на љубовници, тие имаат различни форми, мириси и бои.

Иако класични, новата верзија се обликува и ги освојува љубителите на цвеќињата. Тоа е розата на виножитото, редок цвет кој има мешавина од бои и нијанси. А тоа може да се направи дома!

За ова ќе ви требаат:

  • Бела роза со стебло кое варира од 20 до 22 сантиметри;
  • 4 тонери растворливи во вода по ваш избор на бои. Некои примери на комбинации кои се црвени, сини, зелени и жолти; виолетова, црвена, сина и жолта; жолта, виолетова, сина и сива;
  • 4 чаши вода.

Чекор по чекор:

Ставете ги боите, секоја во различна чаша, во контејнери и сè добро промешајте, додека водата не добие силна боја.

Исто така види: Дали некогаш сте слушнале за рамбутан? Запознајте го ова егзотично овошје!

Со нож или шило, направете четири надолжни засеци до 15 сантиметри на стеблото на розата

Ставете секој исечен крај во една од четирите чаши со различни бои.

Држете го стеблото право. Ако не, обезбедете му поддршка на цветот, на пример, чепкалка за заби.

За 24 часа, белата роза ќе се претвори во роза од виножито.

По истекот на периодот, отстранете го цветот од чаши и користете го како сакате.

Исто така види: Запознајте го Bitcoin Aid и имајте можност да ги умножите вашите пари!

Michael Johnson

Џереми Круз е искусен финансиски експерт со длабоко разбирање на бразилскиот и светскиот пазар. Со повеќе од две децении искуство во индустријата, Џереми има импресивно досие за анализа на трендовите на пазарот и обезбедување вредни сознанија за инвеститорите и за професионалците.Откако магистрирал финансии на реномиран универзитет, Џереми започнал успешна кариера во инвестициското банкарство, каде што ги усовршил своите вештини во анализа на сложени финансиски податоци и развивање инвестициски стратегии. Неговата вродена способност да ги предвидува движењата на пазарот и да ги идентификува профитабилните можности го наведе да биде препознаен како доверлив советник меѓу неговите врсници.Со страст за споделување на своето знаење и експертиза, Џереми го започна својот блог, Останете во тек со сите информации за бразилскиот и глобалниот финансиски пазар, за да им обезбеди на читателите ажурирана и остроумна содржина. Преку својот блог, тој има за цел да ги поттикне читателите со информациите што им се потребни за да донесат информирани финансиски одлуки.Експертизата на Џереми се протега надвор од блогирањето. Тој е поканет како гостин говорник на бројни индустриски конференции и семинари каде што ги споделува своите инвестициски стратегии и согледувања. Комбинацијата на неговото практично искуство и техничката експертиза го прави баран говорник меѓу инвестициските професионалци и аспирантите инвеститори.Покрај неговата работа вофинансиската индустрија, Џереми е страствен патник со голем интерес за истражување на различни култури. Оваа глобална перспектива му овозможува да ја разбере меѓусебната поврзаност на финансиските пазари и да обезбеди единствени увиди за тоа како глобалните настани влијаат на можностите за инвестирање.Без разлика дали сте искусен инвеститор или некој што сака да ги разбере сложеноста на финансиските пазари, блогот на Џереми Круз обезбедува богато знаење и непроценливи совети. Останете во тек со неговиот блог за да стекнете темелно разбирање за бразилскиот и глобалниот финансиски пазар и останете еден чекор понапред во вашето финансиско патување.