Новиот трик на Whatsapp ви овозможува да ја промените сликата на профилот на вашите пријатели

 Новиот трик на Whatsapp ви овозможува да ја промените сликата на профилот на вашите пријатели

Michael Johnson

Идејата настана поради тешкотиите на многу корисници да ги идентификуваат своите контакти преку нивната фотографија на WhatsApp. Сега, можете да ја изберете сликата што ја претпочитате, само внесете ги најчесто користените алатки на апликацијата. Процесот е едноставен и промовира интеракции на поорганизирани начини.

Бидете внимателни со надворешните апликации

Избегнувајте користење на надворешни апликации, бидејќи на крајот тоа може да понуди ризик за вашата приватност, инсталирајќи малвер кој може да го оштети оперативниот систем на вашиот уред, па дури и да украде чувствителни податоци, како што се банкарски информации за користење финансиски измами.

Научете како да ја промените сликата на профилот на вашите пријатели

Погледнете го чекор по чекор до сменете ја профилната слика на вашите пријатели или роднини.

1. Пристапете до поставките на WhatsApp со кликнување на трите точки во горниот десен агол.

2. Изберете ја опцијата „Креирај група“ и додајте кој сакате да ја промени сликата на профилот.

3. Завршете ја групата и сменете ја фотографијата со сликата што ја сакате.

Направете го тоа само со познаници. Овој трик најдобро се применува на контакти со кои веќе имате одреден степен на интимност, бидејќи не е пријатно да се игра ваква шега со непознати луѓе, имајќи предвид дека ситуацијата може да се смета за незгодна. На крајот на краиштата, не е легално да се додаде странец во одредена група, која може да генерираидна конфузија, а некому можеби нема да му се допадне шегата.

Исто така види: Potoscetim: научете како да се грижите за ова слатко растение кое личи на срце

Се надеваме дека, во иднина, групата Мета, која е сопственик на WhatsApp, ќе направи слична функција достапна за поединечни групи. Групата најверојатно ќе објави нови ажурирања наскоро.

Исто така види: Откријте ги главните видови на костени за рецепти за крајот на годината

Michael Johnson

Џереми Круз е искусен финансиски експерт со длабоко разбирање на бразилскиот и светскиот пазар. Со повеќе од две децении искуство во индустријата, Џереми има импресивно досие за анализа на трендовите на пазарот и обезбедување вредни сознанија за инвеститорите и за професионалците.Откако магистрирал финансии на реномиран универзитет, Џереми започнал успешна кариера во инвестициското банкарство, каде што ги усовршил своите вештини во анализа на сложени финансиски податоци и развивање инвестициски стратегии. Неговата вродена способност да ги предвидува движењата на пазарот и да ги идентификува профитабилните можности го наведе да биде препознаен како доверлив советник меѓу неговите врсници.Со страст за споделување на своето знаење и експертиза, Џереми го започна својот блог, Останете во тек со сите информации за бразилскиот и глобалниот финансиски пазар, за да им обезбеди на читателите ажурирана и остроумна содржина. Преку својот блог, тој има за цел да ги поттикне читателите со информациите што им се потребни за да донесат информирани финансиски одлуки.Експертизата на Џереми се протега надвор од блогирањето. Тој е поканет како гостин говорник на бројни индустриски конференции и семинари каде што ги споделува своите инвестициски стратегии и согледувања. Комбинацијата на неговото практично искуство и техничката експертиза го прави баран говорник меѓу инвестициските професионалци и аспирантите инвеститори.Покрај неговата работа вофинансиската индустрија, Џереми е страствен патник со голем интерес за истражување на различни култури. Оваа глобална перспектива му овозможува да ја разбере меѓусебната поврзаност на финансиските пазари и да обезбеди единствени увиди за тоа како глобалните настани влијаат на можностите за инвестирање.Без разлика дали сте искусен инвеститор или некој што сака да ги разбере сложеноста на финансиските пазари, блогот на Џереми Круз обезбедува богато знаење и непроценливи совети. Останете во тек со неговиот блог за да стекнете темелно разбирање за бразилскиот и глобалниот финансиски пазар и останете еден чекор понапред во вашето финансиско патување.