Пред славата: Откријте го импресивното патување на Бруна Бјанкарди да го освои нејзиното богатство

 Пред славата: Откријте го импресивното патување на Бруна Бјанкарди да го освои нејзиното богатство

Michael Johnson

Новата девојка на играчот Нејмар , Бруна Бјанкарди сама го краде центарот на вниманието откако ја започна врската со познатиот спортист пред две години. Затоа, не е изненадувачки што многу луѓе, вклучително и познати личности и анонимни, се љубопитни да дознаат на што бил посветен инфлуенсерот пред да стане познат.

Откако Бруна ја објави својата бременост, оваа љубопитност изгледа дополнително се зголеми. Така, денес ќе ви кажеме повеќе за нејзиниот живот пред да стане толку позната, проверете го!

На што беше посветена Бруна пред да стане позната ?

Младата жена долго време работи во модниот бизнис, дури и родена во семејство кое веќе се занимавало со овој сектор. Нејзиниот татко е никој друг туку основачот на брендот Лонг Ајленд , а тоа беше во доцните 1980-ти.

Бизнисменот Едсон Рибеиро ја започна својата империја правејќи маици за себе и за пријателите , нешто повеќе како забавно хоби. Сепак, квалитетот и оригиналноста на парчињата набрзо станаа популарни.

Со тоа тој виде одлична можност и на тој начин започна масовно производство, создавајќи го својот познат бренд. Во моментов, потфатот е на домашниот пазар веќе 34 години и неговиот фокус е на стилот на плажа.

Враќајќи го фокусот назад кон Бруна, според информациите на нејзиниот профил на LinkedIn, таа работела како маркетинг координатор,планирање акции, ангажирање персонал, прегледување графички материјали и следење на социјалните мрежи.

Според истата платформа, инфлуенсерката сè уште се грижи за односот на нејзиниот семеен бизнис заедно со франшизираните продавници и управува со пазарите одговорни за онлајн продажбата -line.

Исто така види: Федералната влада го предвидува распоредот за плаќање на Pix Trucker!

Меѓутоа, дури и со двојно привилегирани живот и кариера, девојката никогаш не ја запостави кариерата на YouTube и Instagram. Но, според неа, тоа биле секундарни извори на приход.

Неодамна, весникот Extra откри дека минатата година (2022) славната личност наплатила од 8 илјади BRL до R$ 15.000 во нивните пакети за објавување, но вредностите мора да се многу зголемени оттогаш.

Исто така види: Магијата на броевите: откријте го среќниот број на секој хороскопски знак

Michael Johnson

Џереми Круз е искусен финансиски експерт со длабоко разбирање на бразилскиот и светскиот пазар. Со повеќе од две децении искуство во индустријата, Џереми има импресивно досие за анализа на трендовите на пазарот и обезбедување вредни сознанија за инвеститорите и за професионалците.Откако магистрирал финансии на реномиран универзитет, Џереми започнал успешна кариера во инвестициското банкарство, каде што ги усовршил своите вештини во анализа на сложени финансиски податоци и развивање инвестициски стратегии. Неговата вродена способност да ги предвидува движењата на пазарот и да ги идентификува профитабилните можности го наведе да биде препознаен како доверлив советник меѓу неговите врсници.Со страст за споделување на своето знаење и експертиза, Џереми го започна својот блог, Останете во тек со сите информации за бразилскиот и глобалниот финансиски пазар, за да им обезбеди на читателите ажурирана и остроумна содржина. Преку својот блог, тој има за цел да ги поттикне читателите со информациите што им се потребни за да донесат информирани финансиски одлуки.Експертизата на Џереми се протега надвор од блогирањето. Тој е поканет како гостин говорник на бројни индустриски конференции и семинари каде што ги споделува своите инвестициски стратегии и согледувања. Комбинацијата на неговото практично искуство и техничката експертиза го прави баран говорник меѓу инвестициските професионалци и аспирантите инвеститори.Покрај неговата работа вофинансиската индустрија, Џереми е страствен патник со голем интерес за истражување на различни култури. Оваа глобална перспектива му овозможува да ја разбере меѓусебната поврзаност на финансиските пазари и да обезбеди единствени увиди за тоа како глобалните настани влијаат на можностите за инвестирање.Без разлика дали сте искусен инвеститор или некој што сака да ги разбере сложеноста на финансиските пазари, блогот на Џереми Круз обезбедува богато знаење и непроценливи совети. Останете во тек со неговиот блог за да стекнете темелно разбирање за бразилскиот и глобалниот финансиски пазар и останете еден чекор понапред во вашето финансиско патување.