Samsung ги остава мобилните телефони зад себе: Кој нема да добие Android 14?

 Samsung ги остава мобилните телефони зад себе: Кој нема да добие Android 14?

Michael Johnson

Тажни вести за некои клиенти на Samsung: дел од уредите на брендот нема да го добијат ажурирањето на долгоочекуваниот Android 14. Иако производителот е познат по својата широка палета на паметни телефони, некои модели се исклучени од листата на уреди подобни да го добијат новиот  систем.

Паметните телефони нема да го добијат ажурирањето на Android 14

Android 14 со себе носи мноштво иновативни подобрувања и функции, од подобрувања на приватноста и безбедноста до подобрувања на корисничкиот интерфејс и во вкупните перформанси.

Исклучувањето на овие уреди Samsung од циклусот на ажурирање може да го ограничи пристапот на корисниците до овие подобрувања, создавајќи чувство на фрустрација и незадоволство кај корисниците.

Проверете подолу , кои уреди нема да биде компатибилна со новата верзија на Android, како што најави самиот Samsung. Откријте дали вашето е на листата :

 • Galaxy Tab S7;
 • Galaxy Tab S7+;
 • Galaxy Tab S6 Lite – 2020 година ;
 • Galaxy Tab A7 Lite;
 • Galaxy Tab A8;
 • Galaxy A71;
 • Galaxy A51;
 • Galaxy A32 (LTE - 5G);
 • Galaxy A22 (LTE-5G);
 • Galaxy Z Fold 2;
 • Galaxy Z Flip (LTE/5G);
 • Galaxy Note 20;
 • Galaxy Note 20 Ultra;
 • Galaxy Note 10 Lite;
 • Galaxy S20;
 • Galaxy S20+;
 • Galaxy S20 Ultra;
 • Galaxy S20 FE 4G;
 • Galaxy S10 Lite.

И покрај тажните вести, тоа еПоважно е што засегнатите паметни телефони сè уште продолжуваат да добиваат поддршка за безбедносни ажурирања и поправени грешки, обезбедувајќи стабилно и безбедно искуство.

Исто така види: Пристигна во Бразил: Откријте ја моќната апликација Shuffles на Pinterest!

Покрај тоа, има многу достапни функции и апликации развиени од трета страна кои можат да помогнат да се подобри функционалноста на уредите на списокот.

Кои паметни телефони ќе добијат Android 14?

Но, на крајот на краиштата, кои уреди на Samsung ќе ги добијат новите технолошки ажурирања на системот Android 14? Според самата компанија, врвните мобилни телефони на брендот и другите интермедијарни уреди влегле во ВИП листата на ажурирања.

Меѓу нив се уредите од линијата Galaxy A, лансирани на пазарот од година 2021 година, покрај паметните телефони од линијата Galaxy S21 и некои посредници, како што е S21 FE, на пример. Андроид 14 треба да излезе до крајот на 2023 година.

Исто така види: Овој тип на багаж е забранет при патувања со автобус; Останете со нас!

Michael Johnson

Џереми Круз е искусен финансиски експерт со длабоко разбирање на бразилскиот и светскиот пазар. Со повеќе од две децении искуство во индустријата, Џереми има импресивно досие за анализа на трендовите на пазарот и обезбедување вредни сознанија за инвеститорите и за професионалците.Откако магистрирал финансии на реномиран универзитет, Џереми започнал успешна кариера во инвестициското банкарство, каде што ги усовршил своите вештини во анализа на сложени финансиски податоци и развивање инвестициски стратегии. Неговата вродена способност да ги предвидува движењата на пазарот и да ги идентификува профитабилните можности го наведе да биде препознаен како доверлив советник меѓу неговите врсници.Со страст за споделување на своето знаење и експертиза, Џереми го започна својот блог, Останете во тек со сите информации за бразилскиот и глобалниот финансиски пазар, за да им обезбеди на читателите ажурирана и остроумна содржина. Преку својот блог, тој има за цел да ги поттикне читателите со информациите што им се потребни за да донесат информирани финансиски одлуки.Експертизата на Џереми се протега надвор од блогирањето. Тој е поканет како гостин говорник на бројни индустриски конференции и семинари каде што ги споделува своите инвестициски стратегии и согледувања. Комбинацијата на неговото практично искуство и техничката експертиза го прави баран говорник меѓу инвестициските професионалци и аспирантите инвеститори.Покрај неговата работа вофинансиската индустрија, Џереми е страствен патник со голем интерес за истражување на различни култури. Оваа глобална перспектива му овозможува да ја разбере меѓусебната поврзаност на финансиските пазари и да обезбеди единствени увиди за тоа како глобалните настани влијаат на можностите за инвестирање.Без разлика дали сте искусен инвеститор или некој што сака да ги разбере сложеноста на финансиските пазари, блогот на Џереми Круз обезбедува богато знаење и непроценливи совети. Останете во тек со неговиот блог за да стекнете темелно разбирање за бразилскиот и глобалниот финансиски пазар и останете еден чекор понапред во вашето финансиско патување.