Се затвора најлошиот Мекдоналдс во светот; Дознајте каде и зошто се случило

 Се затвора најлошиот Мекдоналдс во светот; Дознајте каде и зошто се случило

Michael Johnson

Мекдоналдс е американски ланец на ресторани за брза храна основан во 1940 година. Компанијата е позната по своите хамбургери, помфрит и глобално присуство со повеќе од 38.000 локации. Компанијата секојдневно опслужува околу 69 милиони луѓе.

Најпосакуваните хамбургери имаат брза услуга. Сепак, не се сите франшизи исти, а стратегијата за одржување на одговорно лице за франшизата во секоја земја го олесни адаптацијата на синџирот на различни култури. Поради оваа причина, продавницата за франшиза ќе треба да се затвори. Разберете зошто.

Непријатна закуска

Клиентите на единицата во Отава, Канада, пријавиле дека искуството во кафетеријата било ужасно и застрашувачко. Тоа е затоа што се чини дека местото постојано е под закана од расправии помеѓу вработените и потрошувачите.

Понатаму, групи вандали го искористуваат нарушувањето и го зголемуваат чувството на несигурност со промовирање на тепачки.

Исто така види: Дали го оставивте полначот во штекерот и сметката е повисока? Откријте дали е поврзано

Ниту еден клиент не може да го објасни ужасното чувство што се воспостави во околината. Ситуацијата резултираше со 900 записи на тепачки. Сепак, и со лошата репутација, бројот на посетители на единицата не се намалил, но и покрај тоа, сопственикот решил да го раскине договорот со брендот.

Тепачки во ресторанот

Во 2013 година беше објавено едно од првите видеа во продавницата, на кое се гледаат клиентите како се караат додека маж земајакна ракун.

Во видеото, персоналот на рецепцијата изгледаше како да е навикнат на смешните сцени на дневна основа. По настанот, канадската влада побара да се намалат работните часови за да се избегнат други слични ситуации.

Исто така види: Научниците откриваат неверојатен факт за смоквата, храна која е позната уште од антиката

Франшизата на Мекдоналдс понуди значително враќање. Така, одлуката за затворање на единицата беше поттикната од писмото од шефот на обезбедувањето испратено до извршниот директор на Мекдоналдс Канада.

Оттогаш, сопственикот на објектот одлучи да го затвори. Тоа е затоа што во писмото се споменува тековната криминална активност и социјалното нарушување предизвикано од некомпетентното раководство.

Michael Johnson

Џереми Круз е искусен финансиски експерт со длабоко разбирање на бразилскиот и светскиот пазар. Со повеќе од две децении искуство во индустријата, Џереми има импресивно досие за анализа на трендовите на пазарот и обезбедување вредни сознанија за инвеститорите и за професионалците.Откако магистрирал финансии на реномиран универзитет, Џереми започнал успешна кариера во инвестициското банкарство, каде што ги усовршил своите вештини во анализа на сложени финансиски податоци и развивање инвестициски стратегии. Неговата вродена способност да ги предвидува движењата на пазарот и да ги идентификува профитабилните можности го наведе да биде препознаен како доверлив советник меѓу неговите врсници.Со страст за споделување на своето знаење и експертиза, Џереми го започна својот блог, Останете во тек со сите информации за бразилскиот и глобалниот финансиски пазар, за да им обезбеди на читателите ажурирана и остроумна содржина. Преку својот блог, тој има за цел да ги поттикне читателите со информациите што им се потребни за да донесат информирани финансиски одлуки.Експертизата на Џереми се протега надвор од блогирањето. Тој е поканет како гостин говорник на бројни индустриски конференции и семинари каде што ги споделува своите инвестициски стратегии и согледувања. Комбинацијата на неговото практично искуство и техничката експертиза го прави баран говорник меѓу инвестициските професионалци и аспирантите инвеститори.Покрај неговата работа вофинансиската индустрија, Џереми е страствен патник со голем интерес за истражување на различни култури. Оваа глобална перспектива му овозможува да ја разбере меѓусебната поврзаност на финансиските пазари и да обезбеди единствени увиди за тоа како глобалните настани влијаат на можностите за инвестирање.Без разлика дали сте искусен инвеститор или некој што сака да ги разбере сложеноста на финансиските пазари, блогот на Џереми Круз обезбедува богато знаење и непроценливи совети. Останете во тек со неговиот блог за да стекнете темелно разбирање за бразилскиот и глобалниот финансиски пазар и останете еден чекор понапред во вашето финансиско патување.