Наградата МегаСена се акумулира и достигнува 35 милиони BRL; Колку приходи во заштеди?

 Наградата МегаСена се акумулира и достигнува 35 милиони BRL; Колку приходи во заштеди?

Michael Johnson

Содржина

Caixa Econômica Federal ќе одржи ново извлекување за Mega-Sena ноќта на оваа среда, 6-ти, износ од 35 милиони BRL. Облозите за да се натпреваруваат за џекпот мора да се стават до 19 часот (време во Бразил) денес во која било лотарија или на веб-страницата на банката.

Прочитајте повеќе: Поскапо гориво: Дизелот поскапе за 2% во бомбите по Повторно прилагодување на Petrobras

На последниот натпревар на Мега-Сена, одржан на 2 октомври, немаше победници во главната заграда. Извлечените десетици беа: 10 – 12 – 26 – 29 – 35 – 60. Со тоа, наградата се акумулираше и ја достигна сегашната проценка, која се смета за значајна за многу обложувачи.

Колку чини наградата? кај заштеди , добивката ќе се заснова на основната каматна стапка, Селиќ.

Моментално во опсег од 6,25% годишно, индексот ќе отстапи во првиот месец до обложувач износ од околу 126 илјади R$. Ова е затоа што книгата работи со 70% од Selic + Референтната стапка (која моментално е нула). Според тоа, повратот на заштедите е околу 4,38% годишно и 0,36% месечно.

Исто така види: Дознајте како им е на потомците на бразилското кралско семејство

Какви се шансите за победа на Мега-Сена?

На шансите за лице да ја освои наградата Мега-Сена варираат според бројот на десетици означени на тикетот. На пример, веројатноста за преземање на главната награда на оној кој ќе го регистрира минималниот облог, од шест броеви, кој има вредност од 4,50 R$, е еден на 50.063.860.

Најхрабрите обложувачи кои можат да платат максимален износ на облози, во опсег од 22.522,50 R$ за да означите 15 броеви на тркалото, шансите стануваат поголеми, од еден до 10.003.

Исто така види: Биографија на Фредерико Трајано, извршен директор на магазинот Луиза

Michael Johnson

Џереми Круз е искусен финансиски експерт со длабоко разбирање на бразилскиот и светскиот пазар. Со повеќе од две децении искуство во индустријата, Џереми има импресивно досие за анализа на трендовите на пазарот и обезбедување вредни сознанија за инвеститорите и за професионалците.Откако магистрирал финансии на реномиран универзитет, Џереми започнал успешна кариера во инвестициското банкарство, каде што ги усовршил своите вештини во анализа на сложени финансиски податоци и развивање инвестициски стратегии. Неговата вродена способност да ги предвидува движењата на пазарот и да ги идентификува профитабилните можности го наведе да биде препознаен како доверлив советник меѓу неговите врсници.Со страст за споделување на своето знаење и експертиза, Џереми го започна својот блог, Останете во тек со сите информации за бразилскиот и глобалниот финансиски пазар, за да им обезбеди на читателите ажурирана и остроумна содржина. Преку својот блог, тој има за цел да ги поттикне читателите со информациите што им се потребни за да донесат информирани финансиски одлуки.Експертизата на Џереми се протега надвор од блогирањето. Тој е поканет како гостин говорник на бројни индустриски конференции и семинари каде што ги споделува своите инвестициски стратегии и согледувања. Комбинацијата на неговото практично искуство и техничката експертиза го прави баран говорник меѓу инвестициските професионалци и аспирантите инвеститори.Покрај неговата работа вофинансиската индустрија, Џереми е страствен патник со голем интерес за истражување на различни култури. Оваа глобална перспектива му овозможува да ја разбере меѓусебната поврзаност на финансиските пазари и да обезбеди единствени увиди за тоа како глобалните настани влијаат на можностите за инвестирање.Без разлика дали сте искусен инвеститор или некој што сака да ги разбере сложеноста на финансиските пазари, блогот на Џереми Круз обезбедува богато знаење и непроценливи совети. Останете во тек со неговиот блог за да стекнете темелно разбирање за бразилскиот и глобалниот финансиски пазар и останете еден чекор понапред во вашето финансиско патување.