Научете како да го гледате Rock in Rio 2022 во живо и бесплатно

 Научете како да го гледате Rock in Rio 2022 во живо и бесплатно

Michael Johnson

Почетокот на еден од најголемите музички настани во светот веќе пристигна, почнувајќи од овој петок (02) првите изведби на Rock во Рио 2022 година. односно во петок, сабота и недела.

Исто така види: Надвор од Хром: Зошто треба да го преиспитате вашиот стандарден прелистувач

Со Откриени датуми и распореди, љубителите на атракциите потврдени во Рок во Рио треба да ги очекуваат презентациите на ревиите, но оние кои не можат лично да ги следат презентациите на уметниците на сцената, сепак ќе имаат можност да го гледаат бесплатно и во живо.

Преку Globoplay ќе може да се следи преносот на фазите „Mundo“ и „Sunset“ за време на програмирањето на каналот Multishow. Платформата за стриминг ќе го направи отворањето на каналот достапно за оние кои не се претплатници, така што секој ќе има пристап до сериите во реално време.

Како можам да го гледам Rock in Rio 2022 во живо?

Да За да гледате, мора да бидете поврзани со вашата сметка на Globoplay, што може да се направи бесплатно. Од петок, 2 септември, каналот ќе започне со емитување на емисиите во 14:30, а потоа во 15:00 во другите денови.

Исто така види: Ноктурни во акција: 5 кариери скроени по мерка за љубителите на доцните вечерни часови!

На платформата ќе се прикажуваат емисиите што ги прикажуваше ТВ Глобо во четврток и петок, кој ќе се одржи по програмите „Conversa com Bial“ во петок; по „Алтас Хорас“ во сабота; а во недела емисијата ќе се емитува по „Vai queКола“.

На концертите во Rock in Rio 2022 се појавуваат Iron Maiden, Post Malone, Demi Lovato, Iza, Guns n'Roses, Green Day, Coldplay, Dua Lipa, меѓу многу други.

Подолу е упатство за тоа како да гледате Rock in Rio 2022 во живо на Globoplay:

  1. Првично треба да пристапите на веб-локацијата Globoplay (globoplay.globo.com), а потоа одете на „Сега на ТВ“ горната лента.
  2. Потврдете ја опцијата „гледајте сега“;
  3. Потоа ќе биде побарано да се најавите на сметката, треба да ги пополните бараните полиња со бараните информации, е-пошта и лозинка.
  4. Ако немате Globo сметка, мора да се регистрирате, во оваа ситуација мора да кликнете на „Регистрирај се“.
  5. Ќе бидете препратени на друго јазиче каде што ќе треба да пополните формулар со информации, да го пополните и да кликнете на „Регистрирај се“.
  6. Откако ќе се најавите или ќе ја завршите регистрацијата, ќе ве однесат директно до изборот на канал, каде што ќе го изберете каналот „Multishhow“, ова ќе го отвори табот на каналот со бесплатен и пренос во живо.

Сега кога знаете како присуствувате бесплатно и од вашиот дом, сега можете да уживате во шесте дена од настанот преку веб-страницата или апликацијата што е достапна за Android и iOS платформите.

Michael Johnson

Џереми Круз е искусен финансиски експерт со длабоко разбирање на бразилскиот и светскиот пазар. Со повеќе од две децении искуство во индустријата, Џереми има импресивно досие за анализа на трендовите на пазарот и обезбедување вредни сознанија за инвеститорите и за професионалците.Откако магистрирал финансии на реномиран универзитет, Џереми започнал успешна кариера во инвестициското банкарство, каде што ги усовршил своите вештини во анализа на сложени финансиски податоци и развивање инвестициски стратегии. Неговата вродена способност да ги предвидува движењата на пазарот и да ги идентификува профитабилните можности го наведе да биде препознаен како доверлив советник меѓу неговите врсници.Со страст за споделување на своето знаење и експертиза, Џереми го започна својот блог, Останете во тек со сите информации за бразилскиот и глобалниот финансиски пазар, за да им обезбеди на читателите ажурирана и остроумна содржина. Преку својот блог, тој има за цел да ги поттикне читателите со информациите што им се потребни за да донесат информирани финансиски одлуки.Експертизата на Џереми се протега надвор од блогирањето. Тој е поканет како гостин говорник на бројни индустриски конференции и семинари каде што ги споделува своите инвестициски стратегии и согледувања. Комбинацијата на неговото практично искуство и техничката експертиза го прави баран говорник меѓу инвестициските професионалци и аспирантите инвеститори.Покрај неговата работа вофинансиската индустрија, Џереми е страствен патник со голем интерес за истражување на различни култури. Оваа глобална перспектива му овозможува да ја разбере меѓусебната поврзаност на финансиските пазари и да обезбеди единствени увиди за тоа како глобалните настани влијаат на можностите за инвестирање.Без разлика дали сте искусен инвеститор или некој што сака да ги разбере сложеноста на финансиските пазари, блогот на Џереми Круз обезбедува богато знаење и непроценливи совети. Останете во тек со неговиот блог за да стекнете темелно разбирање за бразилскиот и глобалниот финансиски пазар и останете еден чекор понапред во вашето финансиско патување.