Новото издание на проектот „Дивулга порчат“ ги затвора своите регистрации

 Новото издание на проектот „Дивулга порчат“ ги затвора своите регистрации

Michael Johnson

Во текот на изминатата недела, уметникот Fábio Porchat го претстави третото издание на проектот „ Divulga Porchat “. Проектот има за цел да ги поттикне микро-претприемачите кои завршија да бидат погодени во текот на пандемијата „Ковид-19“. Што веќе вроди со плод, со корист од пет потфати на почетокот, во 2020 година и уште 3 во 2021 година.

Видете исто така: Важни совети за да избегнете загуби на претприемачкото поле

Иницијативата се состои во тоа што уметникот ќе биде плакат за бренд, очигледно непознат за јавноста, а најдобро од сè, без плаќање хонорар. Не е доволно, компаниите кои се избрани да учествуваат во проектот добиваат комплетна рекламна кампања, дизајнирана директно од квалификувана агенција.

Исто така види: Научете како да направите садници од јабутикаба од семето

Во оваа смисла, во ова ново издание, Porchat веќе најави дека ќе иновира . „ Тоа ќе биде посебен настан за веганските компании “, вели тој. „ Мислам дека е важно „Divulga Porchat“ да е поврзана со еволуцијата на нашиот свет. Кој е загрижен за одржливоста, животната средина. Самиот живот. Тоа е поглед кон иднината“, вели тој. Покрај тоа, уметникот верува дека тоа ќе помогне да се демистифицира дека веганите се ограничени на храна. „Има шампон, паста за заби, облека. Има многу вегански работи што не ни паѓаат на ум “, заклучува комичарот.

Исто така види: Дознајте колку вреди отпадот на бродот Сао Луиз, кој се урна на мостот РиоНитерои, во Р.Ј.

Значи, записитесе одвиваше преку формулар пронајден на нејзиниот Инстаграм и траеше само 24 часа, односно од среда на 11 мај до 12 часот во четврток на 12 мај. Само три компании ќе бидат избрани да учествуваат во ова издание, со цел да се промовираат веганските производи во кој било сегмент.

Конечно, во 2020 година, годината кога започна проектот, се разгледаа следните компании: „Cocadas Vovo Lina“ , „Fitzza!“, „Flareda Boutique“, „Clube dos Brinquedos TumTum“ и „Bem Feito Carteiras“. Во 2021 година, во второто издание, учествуваа: „Беше еднаш во светот“, „Mei Mei Produtos Naturais“ и „Naturale“.

Michael Johnson

Џереми Круз е искусен финансиски експерт со длабоко разбирање на бразилскиот и светскиот пазар. Со повеќе од две децении искуство во индустријата, Џереми има импресивно досие за анализа на трендовите на пазарот и обезбедување вредни сознанија за инвеститорите и за професионалците.Откако магистрирал финансии на реномиран универзитет, Џереми започнал успешна кариера во инвестициското банкарство, каде што ги усовршил своите вештини во анализа на сложени финансиски податоци и развивање инвестициски стратегии. Неговата вродена способност да ги предвидува движењата на пазарот и да ги идентификува профитабилните можности го наведе да биде препознаен како доверлив советник меѓу неговите врсници.Со страст за споделување на своето знаење и експертиза, Џереми го започна својот блог, Останете во тек со сите информации за бразилскиот и глобалниот финансиски пазар, за да им обезбеди на читателите ажурирана и остроумна содржина. Преку својот блог, тој има за цел да ги поттикне читателите со информациите што им се потребни за да донесат информирани финансиски одлуки.Експертизата на Џереми се протега надвор од блогирањето. Тој е поканет како гостин говорник на бројни индустриски конференции и семинари каде што ги споделува своите инвестициски стратегии и согледувања. Комбинацијата на неговото практично искуство и техничката експертиза го прави баран говорник меѓу инвестициските професионалци и аспирантите инвеститори.Покрај неговата работа вофинансиската индустрија, Џереми е страствен патник со голем интерес за истражување на различни култури. Оваа глобална перспектива му овозможува да ја разбере меѓусебната поврзаност на финансиските пазари и да обезбеди единствени увиди за тоа како глобалните настани влијаат на можностите за инвестирање.Без разлика дали сте искусен инвеститор или некој што сака да ги разбере сложеноста на финансиските пазари, блогот на Џереми Круз обезбедува богато знаење и непроценливи совети. Останете во тек со неговиот блог за да стекнете темелно разбирање за бразилскиот и глобалниот финансиски пазар и останете еден чекор понапред во вашето финансиско патување.