Проверете ги 4-те најдобри кредитни картички со лесно одобрување и без годишен надомест во 2021 година

 Проверете ги 4-те најдобри кредитни картички со лесно одобрување и без годишен надомест во 2021 година

Michael Johnson

Финансиските институции се обидуваат по секоја цена да ги следат флуктуациите на пазарот. Една од мерките што стана вообичаена практика меѓу банките е понудата на кредитни картички за оние со ниски оценки . Во некои случаи, дури и негативни добиваат одобрение.

Да се ​​биде одобрено за кредитна картичка можеби не е едноставно, а ова е дури и најчесто пријавена жалба од значителен дел на бразилските потрошувачи. Во други случаи, дури и со доделување на картичката, понудениот лимит може да биде многу помал од очекуваното.

4 Најдобри кредитни картички кои лесно се одобруваат

За да се зголемат шансите за успех во по барање, подолу наведуваме 4 кредитни картички кои обично полесно се одобруваат. Покрај тоа, тие немаат надоместок за ануитет. Проверете:

Santander SX Card

Исто така види: Авокадо: здраво овошје кое може да стане опасно ако се консумира прекумерно
  1. Santander SX Card

Картичката понудена од Santander гарантира ослободување од ануитет доколку клиентот акумулира 100 R$ во купувања на фактурата или го регистрира CPF или мобилниот телефон како клучеви Pix во банката.

Покрај тоа, алатката гарантира попусти со партнерите на Esfera и рати на фактура до 24 рати.

Bank Pan Card

  1. Bank Pan Card

Услугата на институцијата е нула ануитет и гарантира посебни предности за сопственикот на картичката, како што се попусти на Клубските понуди(патување, ресторани и продавници), намалување до 25% во партнерските аптеки (Дрогаријас Сао Паоло и Пачеко), можност за плаќање до 18 фиксни рати, дополнителна картичка бесплатно, покрај сите поволности на брендот Mastercard.

Inter Bank Card

  1. Inter Bank Card

Поврзана со fintech дигитална сметка, Интер картичката е исто така ослободена од ануитет. Со него, можно е да се вршат национални купувања (кредитни и дебитни) и меѓународни купувања (само кредит).

Други придобивки од алатката вклучуваат: приближно плаќање, управување со трошоците со апликација, поврат на готовина и повеќе.

Nubank Card

  1. Nubank Card

Последната картичка на списокот, но не и најмалку важно, е роксињо, прекарот даден на Нубанк картичката . fintech е познат по тоа што користи поправеден и поефикасен систем кога станува збор за одобрување на услугата. Од друга страна, границата понекогаш може да биде помала од посакуваната.

Пластиката може да се користи низ целата земја, но и во странство. Неговите предности вклучуваат плаќање на рати за набавки или фактури, очекување на доспеани рати, бренд Mastercard, повлекувања од мрежата на Banco24Horas и друго.

Исто така види: Дали некогаш сте јаделе анголско пилешко јајце? Дознајте ги предностите на потрошувачката!

Michael Johnson

Џереми Круз е искусен финансиски експерт со длабоко разбирање на бразилскиот и светскиот пазар. Со повеќе од две децении искуство во индустријата, Џереми има импресивно досие за анализа на трендовите на пазарот и обезбедување вредни сознанија за инвеститорите и за професионалците.Откако магистрирал финансии на реномиран универзитет, Џереми започнал успешна кариера во инвестициското банкарство, каде што ги усовршил своите вештини во анализа на сложени финансиски податоци и развивање инвестициски стратегии. Неговата вродена способност да ги предвидува движењата на пазарот и да ги идентификува профитабилните можности го наведе да биде препознаен како доверлив советник меѓу неговите врсници.Со страст за споделување на своето знаење и експертиза, Џереми го започна својот блог, Останете во тек со сите информации за бразилскиот и глобалниот финансиски пазар, за да им обезбеди на читателите ажурирана и остроумна содржина. Преку својот блог, тој има за цел да ги поттикне читателите со информациите што им се потребни за да донесат информирани финансиски одлуки.Експертизата на Џереми се протега надвор од блогирањето. Тој е поканет како гостин говорник на бројни индустриски конференции и семинари каде што ги споделува своите инвестициски стратегии и согледувања. Комбинацијата на неговото практично искуство и техничката експертиза го прави баран говорник меѓу инвестициските професионалци и аспирантите инвеститори.Покрај неговата работа вофинансиската индустрија, Џереми е страствен патник со голем интерес за истражување на различни култури. Оваа глобална перспектива му овозможува да ја разбере меѓусебната поврзаност на финансиските пазари и да обезбеди единствени увиди за тоа како глобалните настани влијаат на можностите за инвестирање.Без разлика дали сте искусен инвеститор или некој што сака да ги разбере сложеноста на финансиските пазари, блогот на Џереми Круз обезбедува богато знаење и непроценливи совети. Останете во тек со неговиот блог за да стекнете темелно разбирање за бразилскиот и глобалниот финансиски пазар и останете еден чекор понапред во вашето финансиско патување.