Забавувајте се на WhatsApp со „Марио Брос режим“: Лесно упатство!

 Забавувајте се на WhatsApp со „Марио Брос режим“: Лесно упатство!

Michael Johnson

Дали сте обожавател на универзумот Mario Bros ? Електронската игра освои неколку генерации и со неодамнешното лансирање на анимацијата „Super Mario Bros. The Movie“, фановите се уште повозбудени на темата.

Со менување на некои поставки во WhatsApp — најпопуларната апликација за пораки меѓу Бразилците, која се користи за размена на пораки, фотографии, видеа и документи — можете да го активирате режимот „Mario Bros“ и да го оставите вашиот сметката е многу позабавна.

„Марио Брос режим“ на WhatsApp: како да го активирате?

Дали сакате да влезете уште повеќе во универзумот на најпознатиот водоводџија во игрите и да ја направите вашата апликација позабавна во секојдневниот живот? Проверете го чекор по чекор подолу за да го активирате режимот „Maria Bros“ во вашиот WhatsApp:

Лого на Mario Bros

Прво, сменете ја апликацијата во логото на Mario Bros. За да го направите ова, само пребарувајте на интернет за „Super Mario Run“ и преземете ја датотеката во формат PNG.

Исто така види: Среќен шарм? Разберете ја навиката да носите ловоров лист во вашиот паричник

Потоа, кликнете на иконата WhatsApp и кликнете на опцијата „Уреди“. Пребарајте ја преземената датотека и додајте ја како слика во апликацијата.

Слика на профилот на Марио Брос

Сега, време е да ја смените профилната слика на апликацијата за месинџер. Пребарајте на интернет за Марио Брос. и преземете ја.

Исто така види: Сакате клима уред кој не ви тежи при плаќањето на сметката за светло? ОВИЕ се одлични опции

Потоа, одете во поставките на WhatsApp, кликнете на сликата на профилот и изберете ја сликата што сакате да ја ставите во галеријата на мобилниот телефон.

Mario StickersBros

Уште еден чекор за комплетирање на универзумот на Марио во вашата апликација. Одете на платформа за картички за онлајн тргување и побарајте опции за Марио Брос. Една од достапните сајтови за ова е Stycker.ly.

Позадина на разговори

За пребарување тематски слики на ликот што може да ја состави позадината на разговорите на WhatsApp можете да го користите и прелистувачот по ваш избор.

Преземете ја сликата, одете до поставките во апликацијата за месинџер, кликнете на „Разговори“ и потоа на „Позадина“. Пребарајте ја саканата слика во вашата галерија и изберете ја да се зачува во заднината на разговорите.

Режимот „Mario Bros“ ќе биде активен! Можете да ги поканите вашите пријатели да се придружат на универзумот на ликот или да креирате теми од други универзуми што ви се допаѓаат.

Michael Johnson

Џереми Круз е искусен финансиски експерт со длабоко разбирање на бразилскиот и светскиот пазар. Со повеќе од две децении искуство во индустријата, Џереми има импресивно досие за анализа на трендовите на пазарот и обезбедување вредни сознанија за инвеститорите и за професионалците.Откако магистрирал финансии на реномиран универзитет, Џереми започнал успешна кариера во инвестициското банкарство, каде што ги усовршил своите вештини во анализа на сложени финансиски податоци и развивање инвестициски стратегии. Неговата вродена способност да ги предвидува движењата на пазарот и да ги идентификува профитабилните можности го наведе да биде препознаен како доверлив советник меѓу неговите врсници.Со страст за споделување на своето знаење и експертиза, Џереми го започна својот блог, Останете во тек со сите информации за бразилскиот и глобалниот финансиски пазар, за да им обезбеди на читателите ажурирана и остроумна содржина. Преку својот блог, тој има за цел да ги поттикне читателите со информациите што им се потребни за да донесат информирани финансиски одлуки.Експертизата на Џереми се протега надвор од блогирањето. Тој е поканет како гостин говорник на бројни индустриски конференции и семинари каде што ги споделува своите инвестициски стратегии и согледувања. Комбинацијата на неговото практично искуство и техничката експертиза го прави баран говорник меѓу инвестициските професионалци и аспирантите инвеститори.Покрај неговата работа вофинансиската индустрија, Џереми е страствен патник со голем интерес за истражување на различни култури. Оваа глобална перспектива му овозможува да ја разбере меѓусебната поврзаност на финансиските пазари и да обезбеди единствени увиди за тоа како глобалните настани влијаат на можностите за инвестирање.Без разлика дали сте искусен инвеститор или некој што сака да ги разбере сложеноста на финансиските пазари, блогот на Џереми Круз обезбедува богато знаење и непроценливи совети. Останете во тек со неговиот блог за да стекнете темелно разбирање за бразилскиот и глобалниот финансиски пазар и останете еден чекор понапред во вашето финансиско патување.