Недела на кино 2023: Билети само по 10 BRL низ целата земја!

 Недела на кино 2023: Билети само по 10 BRL низ целата земја!

Michael Johnson

Вљубениците во кино имаат непропуштена можност помеѓу 9-ти и 14-ти февруари. За време на неделата на киното во 2023 година, мрежата Cinemark ќе го одржи второто издание на настанот со билети за само 10 R$, давајќи им можност на гледачите да уживаат во целосно искуство со добар филм и пуканки.

Исто така види: Купувањето и трансакцијата на Unify Naxi не бара ратификација од акционерите

Настанот

Првото издание на настанот, кое се одржа во септември минатата година, беше критички и јавен успех. Промоцијата е иницијатива на Националната федерација на кинематографски компании, со поддршка на бразилската асоцијација на кинематографски изложувачи Multiplex оператори.

Вредности

Во текот на деновите на промоцијата, билетите ќе имаат цена од R$10 во традиционалните 2D соби, а промоцијата важи за целата национална територија. Дополнително, комбинациите со пуканки и сода ќе имаат и промотивна вредност во текот на тековниот период на промоцијата.

Исто така види: Црна рибизла: знајте ги придобивките од ова егзотично овошје и како да го консумирате

Онлајн билети

За да се избегнат редиците на вратите на киното, можно е да се купат билети онлајн со промотивна вредност, само изберете ја опцијата „половина цена“ при купувањето. Разликата е во тоа што нема да има потреба од приложување на никаков вид на доказ за корист помеѓу 9 и 14 февруари 2Д соби. Ќе може да се гледаат големи успеси кои се изложени,како што се „Аватар 2“, „М3ГАН“ и „Мачорот во чизми 2“ со супер пријателска цена.

„Аватар 2“

Неодамна, продолжението „Аватар: Патот на водата го надмина „Титаник“ и стана третиот највисок меѓународен бокс офис во историјата со колекција од 1,538 милијарди американски долари. Севкупно, феноменот на режисерот Џејмс Камерон заработи не помалку од 2,174 милијарди долари ширум светот.

Како таква, Неделата на филмот 2023 година е одлична можност за љубителите на филмови да уживаат во блокбастерите ширум светот. прифатлива цена. Не пропуштајте ја шансата да ја искористите промоцијата и да имате целосно искуство со пуканки и газирани пијалаци по промотивна цена.

Michael Johnson

Џереми Круз е искусен финансиски експерт со длабоко разбирање на бразилскиот и светскиот пазар. Со повеќе од две децении искуство во индустријата, Џереми има импресивно досие за анализа на трендовите на пазарот и обезбедување вредни сознанија за инвеститорите и за професионалците.Откако магистрирал финансии на реномиран универзитет, Џереми започнал успешна кариера во инвестициското банкарство, каде што ги усовршил своите вештини во анализа на сложени финансиски податоци и развивање инвестициски стратегии. Неговата вродена способност да ги предвидува движењата на пазарот и да ги идентификува профитабилните можности го наведе да биде препознаен како доверлив советник меѓу неговите врсници.Со страст за споделување на своето знаење и експертиза, Џереми го започна својот блог, Останете во тек со сите информации за бразилскиот и глобалниот финансиски пазар, за да им обезбеди на читателите ажурирана и остроумна содржина. Преку својот блог, тој има за цел да ги поттикне читателите со информациите што им се потребни за да донесат информирани финансиски одлуки.Експертизата на Џереми се протега надвор од блогирањето. Тој е поканет како гостин говорник на бројни индустриски конференции и семинари каде што ги споделува своите инвестициски стратегии и согледувања. Комбинацијата на неговото практично искуство и техничката експертиза го прави баран говорник меѓу инвестициските професионалци и аспирантите инвеститори.Покрај неговата работа вофинансиската индустрија, Џереми е страствен патник со голем интерес за истражување на различни култури. Оваа глобална перспектива му овозможува да ја разбере меѓусебната поврзаност на финансиските пазари и да обезбеди единствени увиди за тоа како глобалните настани влијаат на можностите за инвестирање.Без разлика дали сте искусен инвеститор или некој што сака да ги разбере сложеноста на финансиските пазари, блогот на Џереми Круз обезбедува богато знаење и непроценливи совети. Останете во тек со неговиот блог за да стекнете темелно разбирање за бразилскиот и глобалниот финансиски пазар и останете еден чекор понапред во вашето финансиско патување.